İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

8 Adet Geri Dönüşüm Bebek Ayakkabısı Fikirleri

Evdeki eski tişörtleri, kazakları, kot pantolonları; hatta yastık kılıfı gibi kumaş eşyaları bile değerlendirebileceğiniz fikirlerden biri de çocuklarınız için yapabileceğiniz ayakkabı modelleri! Bu basit bebek ayakkabıları fikirleriyle hem çocuklarınıza sağlıklı ve rahat ayakkabılar üretmiş olacaksınız, hem de geri dönüşüm yaparak elinizdeki eski malzemeleri değerlendirebileceksiniz.

Keçeden Bebek Ayakkabısı Yapımı

Oldukça basit olan bu fikir için evdeki artık keçeleri kullanabilirsiniz. Bebeğinizin ayağına göre iki adet parça ve bu parçanın etrafını sarabilecek uzunlukta; aşağıda gördüğünüz gibi iki uzun parça kesin. İki adet de 2 cm.lik lastik parçasına ihtiyacınız olacak. Yuvarlak parçanın etrafına uzun şeritleri görselde gördüğünüz gibi diktikten sonra iç kısmına lastik parçalarını dikin.

Keçeden Bebek Ayakkabısı Yapımı

Dilerseniz aynı modeli evdeki eski süet pantolonlarınızı keserek süetten de yapabilirsiniz. Artık kumaş parçalarınız varsa, onları değerlendirmek adına ayakkabının taban kısmına desenli bir kumaş da dikebilirsiniz.

Keçeden Bebek Ayakkabısı Yapımı 2

Süet Erkek Bebek Ayakkabısı Yapımı

Eski süet kıyafetlerinizden yapabileceğiniz bu ayakkabı modeli için aşağıdaki modeli çıkarmanız gerekiyor. Yuvarlak taban parçasının etrafına büzerek ana parçayı diktikten sonra ayakkabı modeli ortaya çıkarak. Bir kurdele yaparak ayakkabının ön tarafını süsleyebilirsiniz.

Süet Erkek Bebek Ayakkabısı Yapımı

Eski Kotlardan Bebek Ayakkabısı Yapımı

Eskiyen kot pantolonlarınızı değerlendirmek için tercih edebileceğiniz bu fikir erkek ve kız bebekler için ayrı modeller içeriyor. Bebeğinizin ayağından geniş bir oval parça kesin ve kenarlarını büzdürerek yukarı doğru kaldırın. Ön kısmı için bir yuvarlak parça kesip onu da dikin. Dilerseniz peluş ya da desenli kumaşlarla içine astar da yapabilirsiniz.

Eski Kotlardan Bebek Ayakkabısı Yapımı

 Kumaş Kız Bebek Ayakkabısı Yapımı

Kız bebekler için yapabileceğiniz bu model oldukça basit. Bebeğinizin ayağına göre bir parça kestikten sonra etrafına geçireceğiniz, 3 numaralı görselde gördüğünüz şekilden iki adet kesin ve iki parçayı önce birbirine, ardından taban parçasına dikin. Bir kurdele ya da ipi iki kenara dikerek bağlayın.

Kumaş Kız Bebek Ayakkabısı Yapımı

Deri Bebek Ayakkabısı Yapımı

Eskiyen deri kıyafetlerinizden yapabileceğiniz bu ayakkabı için görselde gördüğünüz parçaları, bebeğinizin ayak boyutuna göre kesmeniz gerekli. Kestiğiniz parçaların kenarlarında kalın bir yorgan iğnesiyle delikler açın. Açtığınız bu delikler sizin dikiş yerleriniz olacak.

Deri Bebek Ayakkabısı Yapımı Bebek Converse Yapımı

Yapımı diğer modellere göre biraz daha zor olan bu ayakkabı modeli için evdeki her türlü kumaş ya da deri gibi malzemeyi kullanabilirsiniz. Görseldeki adımları izleyerek bebek converseini yapabilirsiniz.

Bebek Converse Yapımı
 
Bebek Ev Botu Yapımı

Süet ve bir peluş parça yardımıyla yapabileceğiniz bu ev ayakkabısı modeli için görseldeki formları çocuğunuzun ayaklarına uyacak büyüklükte kestikten sonra; peluştan içine astar yaparak dikebilirsiniz.

Bebek Ev Botu Yapımı
Kız Bebek Ayakkabısı Yapımı

Çocuğunuzun ayaklarına uygun boyutta şekil çıkarın. Bir rekli, bir içi için desenli kumaştan her ayak için birer tane taban kestikten sonra tabanın çevresini dolaşacak U şeklinde ikişer parça kesin. Görselde gördüğünüz gibi dikim işlemini gerçekleştirdikten sonra kurdele ve fiyonkla süsleyebilirsiniz.

Kız Bebek Ayakkabısı Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir