İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

8 Adet Geri Dönüşüm Takı Fikirleri

 

Evdeki çeşitli malzemeleri değerlendirmek için aşağıdaki takı tasarım fikirlerimizden yararlanabilirsiniz. Kendi takılarınızı üretebilir, size özel tasarımların keyfini çıkarabilirsiniz.

Düğmelerden Bilezik Yapımı Modelleri

Evdeki tek kalmış düğmeleri değerlendirebileceğiniz bu fikirde bileğinizin ölçüsü uzunluğunda keseceğiniz iki yün parçasını düğmelerin iki deliğinden de geçirmeniz gerekiyor. Bütün düğmeleri ipe geçirdikten sonra uç kısmını bağlayarak bileziğinizi oluşturabilirsiniz.

Düğmelerden Bilezik Yapımı Modelleri

 

Bunun yerine tek bir büyük düğmeden geçireceğiniz ip ya da deri parçalarını iki taraftan örerek farklı bir bileklik modeli de elde edebilirsiniz.

Düğmelerden Bilezik Yapımı Modelleri 2
Bu da sadece ip kullanılarak yapılan basit bir bileklik modeli:

Düğmelerden Bilezik Yapımı Modelleri 3

 

 

Artık bir parça lastiği alıp diktikten sonra üzerini düğmelerle süsleyerek aşağıdaki bileklik modelini de yapabilirsiniz.

Düğmelerden Bilezik Yapımı Modelleri 4

 

Artık Düğmelerle Toka Süsleme

Evdeki tel tokalarınızın üstüne yapıştıracağınız artık düğmeler, harika toka modelleri yaratmanızda yardımcı olacaktır. Sadece bir parça tutkal ya da silikon yardımıyla düğmeleri tel tokalarınızın üstüne yapıştırmanız yeterli.

Artık Düğmelerle Toka Süsleme

 

Düğmelerden Yüzük Yapımı

Aynı işlemi yüzüklerinizde de uygulayabilirsiniz. Eski ya da kopmuş yüzüklerin üstüne farklı ve büyük düğme modellerini yapıştırarak size özel yüzükler üretebilirsiniz.

Düğmelerden Yüzük Yapımı

 

Değişik kumaş düğme modellerini eski küpelerinizin metal kısmına yapıştırarak takı setinizi tamamlayabilirsiniz.

Düğmelerden Yüzük Yapımı 2

 

Plastik Şişeden Bilezik Yapım Modelleri

Evdeki atık plastik şişelerden keseceğiniz ince yuvarlak şeritleri kurutma makinesi yardımıyla ısıtarak bükebilir ve şekil verebilirsiniz. Uç kısmını yapıştırdığınız bu plastikler size özel bileziklere dönüşecek!

Plastik Şişeden Bilezik Yapım Modelleri
Yine aynı şekilde keseceğiniz yuvarlak parçaları bantladıktan sonra üzerine kumaş yapıştırarak harika kumaş bilezik modelleri elde edebilirsiniz.

Pet Şişeden Bileklik Yapımı

 

İçecek Halkalarından Bileklik Yapımı

Kutu içeceklerin halkalarını bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Bunun için bir parça kurdele alarak halkalardan geçirmeniz, bileğinize takarak bağlamanız yeterli.

İçecek Halkalarından Bileklik Yapımı

Artık İplerden Örgü Bileklik Yapımı

Örgü ve nakış işlerinizden artan parça ipleri değerlendirmenizi sağlayacak olan bu fikir için bu ipleri bildiğiniz örgü modeliyle örmeniz yeterli olacaktır.

Artık İplerden Örgü Bileklik Yapımı

Eski Kıyafetleri Bilekliğe Dönüştürme

Eskimiş bir kıyafetinizden keseceğiniz şerit parçaları ördükten sonra, birleşim yerlerini bir parça ekle dikebilir ya da tekstil tutkalıyla yapıştrabilirsiniz.

Eski Kıyafetleri Bilekliğe Dönüştürme

Eski Kemerleri Bilekliğe Dönüştürme

Eski kemer, çanta sapı, kıyafet askısı gibi parçaları üzerini boyayarak ve kenarına boncuklar ekleyerek modern bilekliklere çevirebilirsiniz.

Eski Kemerleri Bilekliğe Dönüştürme

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir