İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

8 Adet Tuvalet Kağıdı Rulolarını Değerlendirme Fikirleri

Evlerden en çok çıkan atıklardan biri de tuvalet kağıdı rulolarıdır. Bu ruloları atmak yerine geri dönüşüm fikirlerimizden yararlanarak hem doğaya katkı sağlayabilir, hem bütçenizi yormadan birçok farklı fikri gerçekleştirebilirsiniz.

Rulolardan Kalemlik Yapımı

Tuvalet kağıdı rulolarını biriktirin. Küçük bir karton kutunun içine yan yana yapıştırdıktan sonra karton kutunun dışını dilediğiniz gibi boyayın, kaplayın, süsleyin. Artık çocuklarınızın dekoratif bir kalemliği oldu!

Rulolardan Kalemlik Yapımı

 

Tuvalet Kağıdı Rulolarıyla Çocuk Oyuncakları Yapımı

Çocuklarınızın el becerilerini geliştirebilecekleri ve oynayarak eğlenebilecekleri bu fikir için rulolara ve boyaya ihtiyacınız var. Çocuklarınıza vereceğiniz üst tarafını bastırdığınız ruloları onların hayvanlara dönüştürmelerini isteyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulolarıyla Çocuk Oyuncakları Yapımı

 

Bir diğer fikir ise rulolardan tavşan yapımı: Rengarenk boyayarak kurumaya bıraktığınız rulolardan birini keserek ince dilimler elde edin. Bu dilimleri ruloların üst kısmına, kulak formunda yapıştırın. Son olarak kalem, boya, plastik göz gibi malzemelerle tavşanların yüzlerini oluşturun.

Tuvalet Kağıdı Rulolarıyla Çocuk Oyuncakları Yapımı 2
Bir diğer rulo oyuncak fikri için renkli karton ya da el işi kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulolarını boyayabilir ya da kartonla kaplayabilir; ardından yapacağınız hayvana göre parçaları keserek yapıştırabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulolarıyla Çocuk Oyuncakları Yapımı 3

 

Erkek çocukları için oyuncak arabalar yapabilirsiniz. İlk önce farklı renklerde boyadığınız ruloları kurumaya bırakın. Bu sırada karton parçalarından 4 adet yuvarlak kesin. Kestiğiniz bu yuvarlakları ruloya yapıştırarak arabanın tekerlekleri haline getirin. Son olarak rulonun orta kısmına bir pencere açın.

Tuvalet Kağıdı Rulolarıyla Çocuk Oyuncakları Yapımı 4


Kağıt Rulolarından Paket Yapımı

Özel günlerde verilen küçük hediyeler için bir paket alternatifi oluşturabilirsiniz. Görseldeki gibi iki kenarını kapattığınız rulonun içine hediyenizi koyduktan sonra, dışına bir kurdele ve sticker takabilirsiniz.

Kağıt Rulolarından Paket Yapımı


 
Tuvalet Kağıdı Rulolarından Çam Ağacı Yapımı

4 adet ruloyu kahverengi, geri kanaları yeşil boyayın. Kahverengi ruloları dikey olarak, yeşilleri görselde gördüğünüz gibi üçgen formu oluşturacak şekilde yatay olarak birbirine yapıştırın. Son olarak her deliğe bir top geçirin.

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Çam Ağacı Yapımı

 

Rulolardan Servis İçin Çatallık Yapımı 

Yemek servislerinde şık bir görünüm oluşturmak için bu basit ama etkileyici fikri kullanabilirsiniz. Dilediğiniz gibi boyayabileceğiniz, aksesuarlar ve kartonla süsleyebileceğiniz ruloları çatal ve kaşıklara geçirerek sofralarınıza renk katabilirsiniz.  

Rulolardan Servis İçin Çatallık Yapımı

 

Rulolardan Kapı Süsü Yapımı

  
Yeşil renge boyayıp kurumaya bıraktığınız birkaç tane tuvalet kağıdı rulosunu, kuruduktan sonra alın ve ince dilimler halinde kesin. Dilimleri ortasından bastırarak yaprak formu verin ve 5 dilimden bir çiçek oluşturacak şekilde birkaç çiçek elde edin. Bu çiçekleri yan yana, yuvarlak oluşturacak şekilde birbirine yapıştırın. Son olarak yapay çiçeklerle bu yaprakların üstünü süsleyin.

Rulolardan Kapı Süsü Yapımı
Bu da başka bir kapı süsü modeli:

Rulolardan Kapı Süsü Yapımı 2

 

Dilerseniz aynı yöntemle aynalarınızın etrafına dekoratif çerçeveler de yapabilirsiniz:
Rulolardan Çerçeve Yapımı

 

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yapay Çiçek Yapımı

Tuvalet kağıdı rulolarını aşağıda gördüğünüz gibi önce dikdörtgen, sonra ince püsküller oluşturacak şekilde kestikten sonra; rulo formunda bükerek çiçekleri oluşturun. Çiçeklerin yaprak kısımlarını yuvarlak forma getirin ve alt kısımda yapıştırın. Son olarak bir dal ya da çöp şiş yardımıyla saksıların içine geçirin.

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yapay Çiçek Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir