İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9 Adet Eski Kemerleri Değerlendirme Fikirleri

        Evdeki eski kemer ve kayışlarla yapabileceğiniz bu birbirinden farklı fikirle evinize hareket katabilir, her zaman kullanabileceğiniz aksesuarlar elde edebilir ya da farklı dekorasyon fikirleri oluşturabilirsiniz.

Eski Kemerlerle Bot Yenileme

Eski kemerlerinizini ortadan keserek eski botlarınızın üstüne silikon yardımıyla yapıştırın. Kendi tarzınıza göre dilediğiniz kadar farklı modelde ve çoklukta kemeri kullanabilirsiniz.

Eski Kemerlerle Bot Yenileme

 

Eski Kemerlerle Puf Yapımı

Hem eski kemerleri hem de dergileri kullanacağınız bu fikir için eski dergileri üst üste koymanız gerekiyor. Bu dergilerin altından geçirerek üstünden ilikleyeceğiniz iki adet kemer onları tutacak; böylece hem dergileri nereye koyacağınızı düşünmekten kurtulacak, hem de kemerleriniz yardımıyla dekoratif bir puf elde etmiş olacaksınız.

Eski Kemerlerle Puf Yapımı

 

Eski Kemerlerden Bileklik Yapımı

Eski deri kemerlerinizi bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Bir kemerden bileğinize göre keseceğiniz bir parçanın iki ucuna zımba monte ettikten sonra, kemerin üzerini dilediğiniz gibi işleyerek ya da parçalar yapıştırarak tarzınıza uygun bir bileklik oluşturabilirsiniz.

Eski Kemerlerden Bileklik Yapımı

 

Eski Kemerlerle Sandalye Yenileme

Eskiyen, göçen, yıpranan sandalyelerinizin orta kısmını çıkarın. Evdeki eski kemerlerinizi alın ve örer gibi; bir alttan bir üstten geçirerek sandalyenin üstüne yeni bir oturma yeri oluşturun. Son olarak kemerleri sandalyenin altından birbirine monte edin.

Eski Kemerlerle Sandalye Yenileme

Eski Kemeri Askı Olarak Değerlendirme

Eski kemerinizi fotoğraf makinenizin iki ucuna halkalar yardımıyla takarak, deri ve farklı bir fotoğraf makinesi askısı yapabilirsiniz.

Eski Kemeri Askı Olarak Değerlendirme

 

Eski Kemerlerden Dekoratif Raf Yapımı

Eski kemerlerinizden birkaçını aldıktan sonra, duvara monte edeeğiniz bir raf ayağından geçireceğiniz kemerlerin üzerine kitaplarınızı koyarak dekoratif bir raf görünümü verebilirsiniz.

Eski Kemerlerden Dekoratif Raf Yapımı

 

Daha donanımlı bir raf elde etmek istiyorsanız; iki adet kalın ve sağlam kemeri kapadıktan sonra bir tahta parçasının iki yanına monte ederek farklı tarzıyla dikkat çeken güzel bir raf yapabilirsiniz.

Eski Kemerlerden Dekoratif Raf Yapımı 2

 

Eski Kemerleri Dekoratif Olarak Değerlendirme

 
Eski kemerleri eski vazo ve saksıların etrafına dolayarak farklı görünen saksılar elde etmeniz mümkün.

Eski Kemerleri Dekoratif Olarak Değerlendirme

 

Bunun yerine eski tepsilerinizin üzerine keserek yanyana yapıştıracağınız kemerlerle yeni ve dikkat çekici bir görünüm de kazandırabilirsiniz.

Eski Kemerleri Dekoratif Olarak Değerlendirme 2

 

Eski Kemerlerle Kapı Önü Paspası Yapımı


Eskiyen bütün kemerlerinizi toplayın ve hepsini yan yana birbirine dikin. Kemerler dikiş tutmayacak kadar kalınsa zımba, tel ya da silikonu da deneyebilirsiniz. Kapınıza uygun boyutlarda kestiğiniz kemerleri yanyana, dilediğiniz gibi monte etmeniz yeterli olacaktır.

Eski Kemerlerle Kapı Önü Paspası Yapımı

 Eski Kemerlerle Çanta Yapımı

Rulo haline getirdiğiniz kemerleri yan yana birbirine monte ederek bir çanta elde edebilirsiniz. Çantanın sapı için ise başka bir ince kemerinizi kullanabilirsiniz.

Eski Kemerlerle Çanta Yapımı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir