İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9 Adet Fermuarları Değerlendirme Fikirleri

 

 

Dikiş kutularında kalan, kullanılmayan fermuarların dikiş yapacağınız ve işe yarayacakları günü beklemelerine gerek yok. Fermuarlardan yapacağınız birçok aksesuarla hem artık fermuarları değerlendirebilir, hem de size özel farklı tasarımlar yaratabilirsiniz. İşte fermuar değerlendirme fikirleri…

Fermuarlardan Gökkuşağı CüzdanYapımı

Evdeki rengarenk fermuarların hepsini toplayın ve bu harika cüzdanın yapımına başlayın. Sadece fermuarları yanyana birbirine dikmeniz yeterli. Ek yerlerinden birbirine diktiğiniz fermuarlar, dilediğiniz cüzdan genişliğine ulaşınca aynı formdan bir tane daha ulaştırın ve iki parçayı birbirine dikin. Çantanız bitti bile!

Fermuarlardan Gökkuşağı CüzdanYapımı

 

Fermuarla Terlik Yenileme

Artık bir fermuarla parmak arası terliklerinizi yenileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Eskimiş ya da kopmuş parmak arası terliklerinizin taban kısımlarını alın. Üstteki kısmını tamamen çıkardıktan sonra bir fermuarı açarak görselde gördüğünüz gibi deliklerden sokun ve alt kısmına düğüm atın.

Fermuarla Terlik Yenileme

 

Fermuardan Bileklik Yapımı

Evdeki fazla fermuarlardan birini alın ve yan kısmındaki kumaş bölümleri keserek sadece metal kısmın kalmasını sağlayın. Kalan metal kısmı da bileğinize göre kestikten sonra fermuarın iki uç kısmına takı malzemesi olan halkayı ve kopçayı takın.

Fermuardan Bileklik Yapımı

 

Fermuarı Saç Bandı Olarak Değerlendirme

Kullanmadığınız geniş ve kalın bir fermuarın iki uç kısmını birbirine dikerek kimsede göremeyeceğiniz farklı bir saç bandı elde edebilirsiniz!

Fermuarı Saç Bandı Olarak Değerlendirme

 

Fermuarlardan Örgü Çanta Yapımı

 
Evdeki bütün artık fermuarları toplayın ve görselde gördüğünüz gibi; sepet örüyormuş gibi bir fermuarı alttan bir fermuarı üstten geçirerek 1 numaralı aşamadaki formu elde edin. Ardından kenarlarından birbirine dikin. Kare çanta formunu elde etmek için kenarlarını da dikeceğiniz bu parçanın üst iki yanına, son olarak çantanın sapı olması için iki kalın fermuarı dikin.

Fermuarlardan Örgü Çanta Yapımı

 

Fermuarları Dekoratif Amaçlı Kullanma

Rengarenk fermuarlar evde boş durmasın istiyorsanız; alacağınız ucuz bir defterin kapağına yan yana yapıştıracağınız fermuarlar sayesinde pahalı ajandaların görünümünü elde edebilirsiniz.

Fermuarları Dekoratif Amaçlı Kullanma
Fermuardan Bilezik Yapımı

Evde kalın bir fermuarınız varsa; bu bileklik modeli için ideal olacaktır. Takı tasarım malzemesi satan her yerde bulabileceğiniz zincir, zımba, trok gibi metal malzemeleri uhu yardımıyla fermuarın kumaş kısmına yapıştırarak kendi tasarımınızı oluşturun. Kuruduktan sonra iki adet kopçayı fermuarın iki kenarına takarak bileklik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fermuardan Bilezik Yapımı

 

Fermuardan Kolye Yapımı

İki adet uzun fermuarın kumaş kısımlarını kestikten ve metal kısımlarını aldıktan sonra, kalan bu iki metal fermuarın iki köşesini bir araya getirin. Takı tasarım malzemesi metal parçalarla iki uçlarını bir araya getirdiğiniz bu ikili fermuarı artık kolye olarak kullanabilirsiniz.

Fermuardan Kolye Yapımı

 

Fermuardan İşlemeli bilezik Yapımı

İki adet fermuarı birbirine yanlarından diktikten sonra, başka bir fermuarı görselde gördüğünüz gibi kesin. Metal kısımlarını keserek küçük parçalar haline getirdiğiniz bu fermuarları, dikmiş olduğunuz fermuar bilekliğin üstüne spiral ya da çizgi formunda; dilediğiniz şekli yaparak yapıştırın. Son olarak bilekliğin iki kenarını kapatabilmek için kopça takın.

Fermuardan İşlemeli bilezik Yapımı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir