İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9 Adet Konserve Kutularını Değerlendirme Fikirleri

            Artık her şeyin konservesi bulunuyor; bu nedenle konserve kutusu atıkları da gün geçtikçe artıyor. Bu metal konserve kutularını değerlendirebileceğiniz, birbirinden güzel fikirlerden birini siz de evinizde deneyebilirsiniz. Böylece hem basit yöntemlerle dekoratif ürünler oluşturabilir, zaman geçirebilir, el becerilerinizi geliştirirken aynı anda bütçenize ve geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz.

Konserve Kutularını Saksı Olarak Değerlendirme

İlk fikrimiz oldukça basit: Konserve kutularınızı rengarenk boyayarak üstüne çiçeklerinizin türünü, çocuklarınızın adını ya da sevdiğiniz şekilleri çizerek dekoratif saksılar elde edebilirsiniz!

Konserve Kutularını Saksı Olarak Değerlendirme

 

Konserve Kutularını Kalemlik ya da Kaşıklık Olarak Değerlendirme

Yine aynı şekilde tamamını ya da yarısını boyayacağınız, üzerine ip ya da kurdele gibi dekoratif detaylar ekleyeceğiniz konserve kutularını kalemlik, kaşıklık, kozmetik bardağı gibi şekillerde kullanabilirsiniz.

Konserve Kutularını Kalemlik ya da Kaşıklık Olarak Değerlendirme


Konserve Kutularından Dekoratif Mumluk Yapımı

Konserve kutularını biriktirin ve kalın bir çivi yardımıyla üzerine delikler açın. Bu delikler gelişi güzel de olabileceği gibi, bir araya geldiklerinde kalp ya da yıldız gibi bir form oluşturabilecekleri şekilde de delebilirsiniz. Delme işlemi bitince sprey boya yardımıyla boyayıp kurumaya bıraktığınız konserve kutularının içine mum koyarak deliklerden sızan büyülü ışığın keyfini sürebilirsiniz.

Konserve Kutularından Dekoratif Mumluk Yapımı


 
Konserve Kutularından Lamba Yapımı

Konserve kutusunu dilediğiniz renkte boyadıktan sonra kurumaya bırakın. Kuruyan konserve kutusunu alın ve tabanına matkap yardımıyla geniş bir delik açın. Ardından lamba duyuna geçirerek dekoratif abajurunuzu kullanmaya başlayın.

Konserve Kutularından Lamba Yapımı

 

Yine aynı yöntemle bir rüzgar çanı da yapabilirsiniz. Boyayıp tabanından iple bir halkaya bağladığınız konserve kutularını balkon ya da bahçelerinizde değerlendirebilirsiniz.

Konserve Kutularından Lamba Yapımı 2

 

 Konserve Kutularından Piramit Organizer Yapımı

Boyadığınız konserve kutularını aşağıda gördüğünüz gibi, piramit şeklinde birbirine yapıştırın ve dilerseniz kalemlik, dilerseniz farklı amaçlar için kullanmaya başlayın.

Konserve Kutularından Piramit Organizer Yapımı

 

 Konserve Kutularından Duvar Mumluğu Yapımı

Küçük ton balığı kutuları bu fikir için ideal olacaktır. Konserve kutularının dışını desenli kağıtlarla kapladıktan sonra ortalarından delik açarak ip geçirin. Dilediğiniz gibi şekil vereceğiniz bir mumluk elde edebilirsiniz. Duvara astığınız bu mumluğun içine tealight mumlar koyarak keyfini çıkarın.

Konserve Kutularından Duvar Mumluğu Yapımı


Retro Organizer Yapımı

Eğer elinizde desenli, retro tarzda teneke kutular varsa; ortalarını delip metal bir ayak geçirerek aşağıdaki gibi bir organizer oluşturabilirsiniz.

Retro Organizer Yapımı

 

Bunlar da diğer fikirler: Konserve kutularını taban kısmından ya da yanlarından aşağıdaki şekillerin her hangi birini oluşturacak gibi bir tahta parçasına yapıştırarak ya da monte ederek her amaç için harika organizerler oluşturabilirsiniz.

Retro Organizer Yapımı 2


Konserve Kutusundan Vazo Yapımı

 

Alacağınız bir parça ince halat ipi konserve kutusunun etrafına dolayıp yapıştırdıktan sonra, cam bir kavanozu konserve kutusunun içine koyun. Artık içine çiçek koyarak vazo olarak kullanabilirsiniz.

Konserve Kutusundan Vazo Yapımı

 

Dilerseniz boncuk, düğme, kurdele, dantel, kağıt, kumaş gibi her türlü malzemeyle de konserve kutularını kaplayarak her şekilde değerlendirmeniz mümkün.

Konserve Kutusundan Vazo Yapımı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir