İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anlatımlı Prenses Yeleği Yapılışı

Prenses yeleğinin anlatımlı tarifine yer verdik. Yelek modeline prenses ismini vermemizdeki amaç modelin minik kızlarımız için olması. Kızlarınız için yelek örecekseniz pembe bebek iplerinden alıp hemen örmeye başlayabilirsiniz. Yapımı için 3.5 numara şiş kullanılmıştır.

Prenses Yelek Yapılışı 1

İp Kartopu Baby-one Şiş-3.5
Yaka başlangıç 80 ilmek
7-1-4-4-4-4-4-4-4-8
4 lü saç örgüsü bir sırada burma bir sırada saç örgüsünün her iki yanından 1 dolama yaparak 9 ajur olana kadar örüyoruz sonra kolları 50 ilmek ayırıp 5 sıra haroşa örüp bitiriyoruz ama ön ve arkada artırmalara devam ediyoruz.

Prenses Yelek Yapılışı 2

Daha önce robasını paylaşmıştım Ben kollara 50 ilmek önlere 33 ilmek arkayada 58 ilmek ayırdım kol daha rahat olsun diye kol altına 4ilmek daha attım 17 burgu olana kadar bedeni ördükten sonra boyunu siz istediğiniz uzunlukta düz örüp etek ucuna 5 sıra haroşa örüp bitirebilirsiniz benim toplamda 63 sıra haroşa oldu.

Prenses Yelek Yapılışı 3

Bu pembe yeleğinin tarifi Ümmü’nün Örgü Evi sayfasından alınmıştır. Bu prenses yeleği için kendisine teşekkür ediyoruz. Anlatımını ve sayılarını anlaşılır bir biçimde paylaşmış. Eğer sizinde yakınınızda kız bebekler varsa bu yelekten örebilirsiniz.

Şiş işi örgü yapan hanımlar sayılarına bakarak bu yelekten örebilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız ve daha detaylı yelekler arıyorsanız bebek yelekleri kategorisindeki videolu anlatımlara bakabilirsiniz. Hem videolu hemde resimli anlatımlı olarak yelek anlatımlarımız devam edecektir. El işi hobileri takipte kalın.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir