İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bahçeye Şelaleli Süs Havuzu Yapımı

Bahçeye şelalesi süs havuzu yapımı sitemizde. Çamaşır leğeni, vazo ve tabaktan yapılan süs havuzu bahçenizde çok güzel görünecek.

Geri dönüşüm projeleri kanalında Berrin Böytüzün tarafından paylaşılan şelaleli süs havuzu yapımı ile karşınızdayız. Berrin hanım süs havuzu yapımı için çamaşır leğeni, vazo ve tabak kullanmış. Bunun dışında suyu akıtmak için de gap marka su pompası kullanmış. Şimdi Berrin hanımın süs havuzu yapılışı hakkında paylaştıklarına biz göz atalım.

18 mm elmas uçlu panç ile vazonun ve tabağın altını deldim. 1 adet ucuz kek fanusunun üstünü hortum geçecek şekilde deldim ve yanından su girecek şekilde parça kestim. Bahçe hortumundan kestiğim hortumu vazodan geçirip içini küçük taşlarla doldurdum. Üzerine tabağı açtığım delikten hortumu geçirerek şeffaf silikonla yapıştırdım . Vazonun altına hortumdan geçirerek kek fanusunu silikonla yapıştırdım. Havuzun içindeki su pompasına leğeni ortasına koydum. Taşları tabağın üzerine silikonla yapıştırdım. Leğenin etrafını kayrak taşı yapmıştım önceden.

Hortumu bir ucu tabağın dışında taşların arasında diğer ucu su pompasına bağlı su pompası suyu çekiyor zaten.

 Süs Havuzu Yapımı

Süs Havuzu Yapımı 1

Süs Havuzu Yapımı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir