İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpten Supla Nasıl Yapılır?

Supla, diğer bir adı ile amerikan servis olan, yemek masasında masa kirlenmesin diye tabakların altına konulan altlıklardır. Bunların küçüklerini bardak altlığı olarak kullanmak da mümkündür. En  modern ve farklı modellerini çeşitli mağazalardan bulabildiğimiz bu suplaları evde kendi imkanlarımız ile yapmak da mümkündür. Kendin yap proje fikirleri içerisinde en çok sorulan konu budur, ipten supla nasıl yapılır. Biz bugün sizlere halat ip ya da kalın urgan tarzı ipten supla yapımını anlatacağız.

Önceki içeriklerimizde basit supla yapımını anlatımlı ve videolu olarak paylaşmıştık. Bu yazımızda da basit bir modelin nasıl yapıldığını anlatacağız. Kalın ipler hızla ürediği için bu tarz basit ürünlerde özellikle tercih edilir. Keçe ipi de denilen urganları supla yapımında tercih edebilirsiniz. En şık ve yapımı basit supla için bir miktar keçe urgan ipine, silikon tabancası ile yapıştırıcı silikona ihtiyacınız var. Bunların dışında çeşitli boyama ve süslemeler yapmak isterseniz dilediğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz.

Ortasından başlayarak yapabileceğiniz supla modellerinde ipi kendi etrafında çevirmeden önce silikon sürmelisiniz. Silikon çok hızlı kuruyan bir madde olduğu için dikkatli olun. Kurumadan önce yapıştırın. Çevire çevire ipleri birbirine yapıştırın. Bu model yuvarlak olan modeller için. Ancak kare veya dikdörtgen yapmak isterseniz, ipleri kesip üst üste yapıştırarak da tamamlayabilirsiniz.

En basit supla yapımı konusunda detaylı bilgileri aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir