İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anlatımlı Supla Yapımı Videolu

Yemek masasında masa kirlenmesin diye tabakların altına koyduğumuz materyallere amerikan servis diyoruz. Supla da amerikan servisin bir diğer adıdır. İpten, halattan, jüt ipten ve kağıttan bir çok farklı tarzda ve modelde supla yapmak mümkündür.

Supla nedir?

Supla, yukarıda da bahsettiğimiz gibi yemek masasında tabakların altına masa kirlenmesin diye koyduğumuz ince kağıttan ya da ipten, değişik materyallerden yapılan malzemelerdir. Hem kullanışlı hem de dekoratif olarak şıktır. Kendin yap fikirleri kapsamında evdeki artık malzemelerle yapabileceğiniz suplayı özel penye ipler, keçeler, kağıt materyaller ile de yapabilirsiniz.

Supla nasıl yapılır?

Supla, kullandığınız materyale göre çeşitli şekillerde yapılabilir. En basiti kalın ip ya da halatla yapılan modellerdir. Örgü vs bilmeden sadece yapıştırma ile yapılan ipten suplaları istediğiniz renklerde ve istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz.

İpten supla yaparken silikon tabancası kullanabilirsiniz. Buradaki ipleri yapıştırırken silikon kullanmak gerekiyor. Istanbulda yaşayanlar eminönünden yani tahtakaleden hem ipleri hem yapışkanları hem de süslemek için ne gerekiyorsa onları alabilir. Burası diğer hobi dükkanlarından daha ekonomiktir. Supla yapımı nasıl olur, adım adım aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir