İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebek Örgüleri En Güzel Modeller 2018

Bebek örgüleri arasından seçmiş olduğumuz en güzel yelekler, hırkalar, patikler, bereleri paylaştık. Örgü bebek kıyafetlerinin en şirinleri burada!

Bebek Örgüleri Nelerdir?

Bebek örgüleri içerisinde nelerin olduklarını merak mı ediyorsunuz? Örgü ile yapılan bebek kıyafetlerine bir göz atalım.

  • Bebek Yelekleri
  • Bebek Hırkaları
  • Bebek Atkıları
  • Bebek Patikleri
  • Bebek Battaniyeleri

Örgü ile bebekler için daha bir çok şey bulunmaktadır. Bebek lifleri vs gibi. Fakat biz çok uzatmamak için en çok yapılan bebek örgülerini paylaştık. Tek tek bu örgülere bir göz atalım.

Bebek Yelekleri

Örgü bebek yeleği modelleri

Yeni Örgü Bebek Yelekleri

Örgü ile en çok yapılan bebek kıyafeti yeleklerdir. Bebek yelekleri örgücü hanımların en çok yapmış olduğu işlerdendir. Renk renk desen desen yapılan örgü yelekler miniklere çok yakışıyor. Erkek bebek örgüleri arasından en çok yapılanın yelek olduğunu biliyor muydunuz? Tabi kız bebek örgüleri için de aynısı geçerli. Yani yapılan örgülerin büyük bir bölümünün bebek yeleği  olduğunu söyleyebiliriz.

Bebek Hırkaları

Yeni Bebek Hırkaları

Hırkalar da yelekler gibi en çok örülen bebek örgülerindendir. Bebek hırkaları yapılırken bazen tığ işi bazende şiş işi tercih ediliyor. Modele göre farklılık gösteriyor tabiki. Bebek hırkası 0,6 aylık bebeklerden 10 15 yaşındaki çocuklara kadar yapılıyor. Aşağıdaki bebek hırkası modelleri bakalım size de çekici gelecek mi?

Bebek Atkıları

Bebek Atkı Modelleri

Örgü bebek atkıları kış aylarında hanımların en çok yaptığı el işleri arasına giriyor. Özellikle kışın soğuk günlerinde en çok yapılan bebek örgüleri arasındadır. Minikleri sarıp sarmalayan şirin bebek atkısı soğuktan koruyor.

Bebek Patikleri

Bebek Patiği Örnekleri

Şirin Bebek Patikleri

Tığ İşi Bebek Patikleri

Hanımların en çok sevdiği bebek örgüleri arasında patikler de bulunuyor. Bebek patikleri yapımında da şiş veya tığ kullanılıyor. Motifli yapılan bebek patiği daha çok tercih ediliyor. Özellikle tavşanlı, araba desenli, ve diğer hayvan desenli bebek patik modelleri en çok yapılan örgülerden.

Bebek Battaniyeleri

Örgü Battaniyeler

Yeni Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebek battaniyeleri el işi olduğunda daha bir güzel görünüyor. Yüzlerce liraya satılan battaniyeler yerine örgü olanlarını tercih edin. Eğer yapmayı biliyorsanız da örgü bebek battaniyesi yapmanız hem daha sağlıklı hemde hesaplı olacaktır. Önceden yayınladığımız popcorn bebek battaniyesi yapılışı yazısındaki örneğe bayılacaksınız.

Bebekler için yapılan örgü örnekleri paylaştık. Sizde kış gelmeden erkek bebek örgüleri örebilirsiniz. Kız bebeğiniz varsa kız bebek örgüleri de örebilirsiniz. Bebeğiniz yoksa eşinizin dostunuzun bebeğine hediye yapıp götürebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir