İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden Güzel Eski Çatal-Kaşıkları Değerlendirme Fikirleri

 

      

    İster metal, ister tahta ya da plastik olsun; evdeki tüm eskimiş çatal-kaşıklardan farklı tasarımlar ve dekoratif detaylar yaratabilirsiniz. Boyayarak yenilemeden dekorasyonda kullanmaya kadar çeşitli fikirlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Etiket Yapımı

Çok yönlü kullanabileceğiniz bu fikir için eski kaşıklarınızı çekiçle döverek düzleştirin. Düz hale gelmiş kaşığın ortasına çivi ve çekiç yardımıyla vurarak ismi işleyin. Son olarak siyah keçeli kalemle ismin üstünü tamamen boyayıp üstünü mendille silin. Böylece boya kelimenin içine akacaktır. Bu fikri dilerseniz çiçeklerinizin ismini yazarak saksılarınızda, dilerseniz kutlamalarınızda misafirlerinizin adını yazarak masalarınızda ya da aklınıza gelen farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Etiket Yapımı

 

Eski Çataldan Fotoğraf Tutucu Yapımı

 

Klasik çerçevelerden sıkıldıysanız bu fikir tam size göre! Eski bir çatal ve bir kerpeten yardımıyla farklı tarzda bir fotoğraf tutucu yapabilirsiniz. Sadece çatalın dışta kalan iki dişini öne doğru, ortadaki iki dişi ise arkaya doğru görselde gördüğünüz gibi bükmeniz yeterli olacaktır. Üzerine fotoğraf ya da kartlarınızı yerleştirerek sergileyebilirsiniz.

Eski Çataldan Fotoğraf Tutucu Yapımı


Eski Kaşıklardan Askı Yapımı

 

Eski kaşıkları görselde gördüğünüz gibi bir borunun etrafına sarıp sıkıştırarak büktükten sonra matkap yardımıyla üzerinde delik açın ve deliklerinden bir tahta parçasının üstüne eşit aralıklarla monte edin. Dilerseniz ilk fikirdeki gibi üzerine isim yazdığınız kaşıkları da kullanabilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Askı Yapımı

 

Çatal Kaşık Yenileme Fikri

Eski çatal kaşıklarınızı kullanmak istiyorsanız fakat onların sıradan görüntüsünden de sıkıldıysanız; pastel tonlarda sprey boya yardımıyla sap kısımlarını boyayarak farklı dokunuşlar elde edebilirsiniz.

Çatal Kaşık Yenileme Fikri

 

Eski Kaşıklardan Kukla Yapımı

Eski her türlü kaşığı çocuklar için kuklaya dönüştürebilirsiniz. Biraz kalem, biraz karton ve pamuk gibi yardımcı malzemeleri kullanarak dilediğiniz kahramanı yaratabilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Kukla Yapımı

 

Eski Çatallardan Esprili Askı Yapımı

 
Yine bükerek yamultacağınız çatalların dişlerini, bir elin parmakları gibi düşünerek bükerek el işaretleri yapan esprili askılar elde edebilirsiniz.

Eski Çatallardan Esprili Askı Yapımı

 

Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı

Plastik kaşıkların sap kısımlarını kırarak yuvarlak bölümlerini alın. Küçük bir aynayı yuvarlak formda kestiğiniz kartonun ortasına yapıştırdıktan sonra, fotoğrafta gördüğünüz gibi kaşıkları yapıştırmaya başlayın. Bir çiçek formu elde etmek için kaşıkları kat kat yapıştırdıktan sonra, dilediğiniz renkte sprey boyayla çerçeveyi boyayın.

Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı

 

Aynı tarzda başka bir tasarım için de rengarenk boyayacağınız tahta kaşıkları tercih edebilirsiniz. Bütün halde çerçevenin etrafına renkli tahta kaşıkları yapıştırarak kendi stilinizi yansıtabilirsiniz.

Plastik Kaşıklardan Ayna Çerçevesi Yapımı 2

 

Çatal ve Kaşıklardan Peçete Tutucu Yapımı

Yine bükerek eğeceğiniz çatal ve kaşıkları kumaş peçeteleri tutmak ya da perdelerinizi kenarda toplamak gibi farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

Çatal ve Kaşıklardan Peçete Tutucu Yapımı

 

Kaşıklardan Mutfak Dolabı Kulbu Yapımı

İlk fikirde anlattığımız isim yazılan kaşıkları hatırlıyorsunuz: Bu sefer yazacağınız isimler mutfak dolaplarının içinde yer alan malzemelerin adı olacak. Örneğin baharatların olduğu bölüme takacağınız kaşığa baharatlar ya da B, tabakların olduğu dolaba tabak ya da T yazmak gibi… Yazdığınız kaşıkları bu sefer dışa doğru orta kısmından hafif eğerek bükün ve iki ucuna delik açarak mutfak dolaplarınızın kulplarının yerine takın!

Kaşıklardan Mutfak Dolabı Kulbu Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir