İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden Güzel Eski Kotlardan Çanta Yapımı Geri Dönüşüm Fikirleri

En çok kullanılan ve en çabuk eskiyen kıyafetlerden biri de kot pantolonlardır. Eskiyen kot pantolonlarını atmak yerine onları farklı tarz ve modellerdeki çantalara dönüştürebilirsiniz.

Eski Kotlardan Örgü Çanta Yapımı

Eski kot pantolonunuzdan dilediğiniz çanta büyüklüğüne uygun eşit genişlikte şeritler keserek bir şerit altta bir şerit üstte kalacak şekilde, örgü oluşturmak amacıyla onları birbirine geçirin. Dilediğiniz büyüklüğü elde ettikten sonra örgü kotlarınızın yandan iki kenarını dikin ve üst kısmını açıkta bırakın. Son olarak iki parçadan da sap yaparak çantanın iki kenarına monte edin.

Eski Kotlardan Örgü Çanta Yapımı

Eski Kotlardan Bavul Çanta Yapımı

Eski kotlarınızdan yapacağınız bu çanta modelini dilerseniz seyahatlerinizde, dilerseniz her eşyanızı içine alacak şekilde günlük olarak kullanabilirsiniz. Ortadan katladığınız bir kotun paça kısımlarını görselde görüldüğü gibi kesin ve iki parçayı ortadan keserek birbirine dikin. Dilerseniz içine astar da yapabileceğiniz bu çantanın köşe kısımlarına pens attıktan sonra, eski çanta sapı ya da kemer gibi artık şerit parçaları çantanın en altından başlamak üzere yukarı kadar dikin ve bavulun saplarını oluşturun.

Eski Kotlardan Bavul Çanta Yapımı

Eski Kot Ceplerinden Mini Çanta Yapımı

Eski kotlarınızın iki adet cebini keserek çıkarın. Eğer kapaklı cepler varsa bu model için daha uygun olacaktır. Bir parçanın alt kısmına genişliği kadar kadife ya da süet bir kumaş parçası kesip dikin ve bu parçayı püsküle çevirin. İki cep parçasını birbirine diktikten sonra dilediğiniz artık parçadan çantanız için sap yapabilir, çantanın üstünü boncuk ya da düğme gibi artık dekoratif parçalarla süsleyebilirsiniz.  

Eski Kot Ceplerinden Mini Çanta Yapımı

Eski Kot Paçasından Çanta Yapımı

Eski bir kotunuzun paçasını kesin. Kestiğiniz paça parçasının bir açık kısmını dikin, bir tarafını açık bırakın. Eski bir kemer, ip, çanta sapı gibi kayış parçasını alın ve görselde görüldüğü gibi çantanın arka kısmına dikin. Ön kısımda kayışın kapanması gerekiyor. Çantanızın açık kısmını rulo hale getirerek kemeri kapatabilir, çantanızı dilediğiniz amaç için kullanabilirsiniz.

Eski Kot Paçasından Çanta Yapımı

İki Renkli Patchwork Kot Çanta Yapımı

İki farklı tondaki kot pantolonu alın ve 8’er taneden toplamda 16 adet olmak üzere eşit boyutta kare parçalar kesin. Kestiğiniz parçaların 12 tanesini bir açık bir koyu yan yana gelmek üzere 3’e 4 genişliğinde birbirine dikin. Kalan 4 parçayı 2’şerli olarak yanyana diktikten sonra, bu parçaları 2. sıranın iki yanına ekleyin. Ardından çanta formu oluşturarak yanlardan dikin. Son olarak kot parçalarından iki adet sap oluşturup çantanıza monte edin.

İki Renkli Patchwork Kot Çanta Yapımı

Eski Kottan Makyaj Çantası Yapımı

Eski bir kottan dikdörtgen bir parça kesin. Artık bir kumaş parçasından da aynı uzunlukta ama yarısı kadar genişlikte bir parça kesin. Kestiğiniz parçayı ortasına kumaş parçası gelecek şekilde silindir formunda dikin ve bir fermuar ekleyerek çantanızı oluşturun.

Eski Kottan Makyaj Çantası Yapımı

Eski Kottan Bozuk Para Cüzdanı Yapımı

14’e 14 cm uzunluğunda iki adet dikdörtgen parçayı kotunuzdan kesin. Ortasından fermuarla birbirine diktiğiniz bu iki parçayı ortasından katlayarak iki üçgene çevirin ve kenarlarını dikin. Son olarak tüm kenarları dikerek üçgen formlu cüzdanı oluşturun.

Eski Kottan Bozuk Para Cüzdanı Yapımı

 

  

Bir yorum

  1. BANU 11 Mayıs 2017

    ESKİ KOTLARDAN BAVUL ÇANTA YAPIMI İÇİN GÖRSEL VE ANLATIM YETERSİZ KALMIŞ… O VALİZDEN YAPMAK İSTİYORUM… LÜTFEN DETAYLI FOTOĞRAF İLE GÜNCELLER MİSİNİZ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir