İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden Güzel Kartondan Oyuncak Yapım Fikirleri

Evdeki boş karton kutuları çocuklarınız için harika oyuncaklara dönüştürebilirsiniz. Pahalı oyuncakları satın almak yerine onlarla aynı görünecek basit ve ucuz fikirleri deneyebilir, çocuklarınızla birlikte bu fikirleri yaparak yaratıcılıklarını geliştirebilirsiniz.

Kartondan Bebek Evi Yapımı

En pahalı oyuncaklardan biri olan bebek evlerinin muadili bu fikir için karton kolilere ve kesici alete ihtiyacınız olacak. Görselde gördüğünüz gibi dilediğiniz büyüklükte duvar parçalarını kesin. Bu ev fikrinin en önemli detayı, kenarlarında parçaların geçmesi için açılacak olan kesikler. Kestiğiniz parçaları bu ek yerlerinden birbirine geçirerek evi dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kartondan Bebek Evi Yapımı

 

Kartondan Korsan Gemisi Yapımı

Çocuklarınız bu büyük korsan gemisine bayılacak! Elinizdeki malzemeye göre dilerseniz çocuklarınızın içine girip oturabileceği, dilerseniz sadece oyuncaklarını oynatabilecekleri boyutlarda yapabileceğiniz bu fikir için yine kartona ihtiyacınız var. Aşağıdaki görselde gördüğünüz parçaları kartondan kestikten sonra yapıştırıcı yardımıyla geminin gövdesini oluşturun. Bir dal parçasını alarak geminin orta kısmına geçirin. İnce iki dal parçasını da bu dala yatay olarak bağladıktan sonra evdeki artık kumaşlardan bir parçayı yelken olarak bu direklere takabilirsiniz. Dilerseniz geminin üst yüzeyini boyayabilirsiniz.

Kartondan Korsan Gemisi Yapımı

 

Kartondan Oyuncak Fotoğraf Makinesi Yapımı

Bu oyuncak yapımı için en ideal karton, kağıt mendil kutuları olacaktır. Bunun yerine küçük karton bir ambalajın ortasını yuvarlak şekilde açabilirsiniz. Bitmiş bir şampuan ya da sabunun üst plastiğini alın ve kartonda açtığınız deliğin üstüne yapıştırın. Son olarak yine plastik bir kapağı kartonun üst kısmına yapıştırın ve bir ipi kartonun iki kenarından geçirin. Boyalar ya da stickerlar yardımıyla oyuncağın üstünü süsleyin.

Kartondan Oyuncak Fotoğraf Makinesi Yapımı

 

Kartondan Akvaryum Yapımı

Bir karton kutunun tek kenarına pencere açın. Kutunun iki dar kenarına ikişer adet yuvarlak açtıkta sonra tüm kutuyu gazeteyle kaplayın. Gazetenin üstünü mavinin tonlarında boyayın ve deniz görünümü oluşturun. Hobi marketlerde bulabileceğiniz strafor yuvarlak şekillerden alın; bu şekilleri çocuklarınızla birlikte balık şeklinde boyayın ve kurumaya bırakın. Son olarak kuruyan balıkların üstünden ip geçirerek kutunun tavanına asın ve kutunun zeminine kestiğiniz kağıt parçalarını yayın.

Kartondan Akvaryum Yapımı

 

Karton Ambalajlardan Sevimli Hayvanlar Yapımı

Evdeki artık karton ambalajları biriktirerek sevimli hayvan oyuncaklar yapabilirsiniz. Bunun için yapacağınız hayvanın renklerine uygun karton parçalarıyla kutuları kaplamanız ve kalemlerle boyayarak hayvanları oluşturmanız yeterli olacaktır.

Karton Ambalajlardan Sevimli Hayvanlar Yapımı

 

Karton Kutudan Oyuncak Çamaşır Makinesi Yapımı

Boş bir karton kolinin üstüne kalemle çamaşır makinesi görüntüsü çizin. Makinenin kapağının olması gereken yere yuvarlak bir pencere açın fakat pencerenin bir kenarının kartondan kopmamasına dikkat edin.

Karton Kutudan Oyuncak Çamaşır Makinesi Yapımı

 

Süt Kartonundan Oyuncak Ev Yapımı

Çocuklarınızın küçük oyuncaklarını oynatabilecekleri küçük bir oyun evi için bir süt kartonuna ihtiyacınız var. Süt kartonunu görseldeki adımlara göre keserek iki katlı küçük bir ev oluşturun.

Süt Kartonundan Oyuncak Ev Yapımı

 

Evdeki artık kumaş, keçe, sünger gibi parçalarla evin çatısını ve duvarlarını kaplayın. Evi dilediğiniz gibi artık maddeler yardımıyla dekore edebilirsiniz.

Süt Kartonundan Oyuncak Ev Yapımı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir