İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden Güzel Oyuncak Geri Dönüşüm Fikirleri

 

Çocuklarınız büyüdükleri ya da eski oyuncaklarından vazgeçtiklerinde oyuncakları atmanıza gerek yok. Bununla birlikte kırık ya da bozuk oyuncakları da değerlendirebileceğiniz bu renkli ve eğlenceli fikirler sayesinde, her daim çocuklarınızın anılarını ve çocukluklarınızı saklayabilirsiniz. İşte birbirinden güzel oyuncak geri dönüşüm fikirleri…

Dekoratif Kavanoz Yapımı

Çocuklarınızın küçük figür oyuncaklarını bir testere yardımıyla ortadan kesin. Kestiğiniz bu parçaları cam kavanozların kapaklarına yapıştırın ve üzerini tamamen boyayıp kurumaya bırakın. Kapaklar kuruduktan sonra kavanozlarınızı kullanabilirsiniz.

Dekoratif Kavanoz Yapımı

 

Oyuncaklardan Sandalye Yapımı

Evdeki eski bir sandalyenin üzerine oyuncakları dikerek, yapıştırarak ya da bağlayarak oluşturacağınız bu farklı sandalye modelini çocuk odalarında tercih edebilirsiniz. Peluş oyuncakların tamamını düzenli bir şekilde monte edin ve sandalyenin keyfini çıkarın!

Oyuncaklardan Sandalye Yapımı

 

Eski Oyuncaklardan Çocuk Odası Askısı Yapımı

Bu fikir için size bir parça boyanmış tahta, birkaç tane hayvan figürlü oyuncak, testere ve kuvvetli bir yapıştırıcı gerekiyor. Ortasından düzgün bir şekilde kestiğiniz hayvan figürlerini düzenli aralıklarla tahtanın üstüne yapıştırmanız yeterli!

Eski Oyuncaklardan Çocuk Odası Askısı Yapımı


 
Oyuncaklardan Dekoratif Tablo Yapımı

Boyadığınız tahta parçaları, tuval ya da çerçevelerin ortasına hayvan figürlü oyuncakları boyayarak yapıştırabilir, kendi tablo ve kombinlerinizi oluşturarak duvarlara hareket katabilirsiniz.

Oyuncaklardan Dekoratif Tablo Yapımı

 

Eski Oyuncaktan Diş Fırçalığı Yapımı

Bir matkapla ortasından bir delik açacağınız plastik hayvan formlu oyuncağı, çocuklarınızın diş fırçalarını koymak için kullanabilirsiniz. Böylece hem oyuncağı değerlendirmiş, hem de çocuklarınızın diş fırçalamasını kolaylaştırmış olacaksınız.

Eski Oyuncaktan Diş Fırçalığı Yapımı

 

Legolardan Saat Yapımı

 
Her çocuk legolara bayılır. Bu legoların içindeki figürlerden 12 adet bularak bu harika saati yapabilirsiniz. Dilerseniz eski bir saatinizi kullanabilir, dilerseniz bir tahtanın ortasına saat kadranı geçirerek rakamlar yerine lego figürlerini yapıştırabilirsiniz.

Legolardan Saat Yapımı

 

Eski Topları Değerlendirme Fikirleri

 

Çocuklarınızın eskimiş ya da patlamış toplarını değerlendirebilirsiniz; tıpkı görseldeki farklı fikirler gibi. Ortasından kesik açacağınız bir pinpon topunu kalem, anahtar ya da mektup tutacağına dönüştürebilirsiniz. Bunun yerine patlamış bir basket ya da futbol topunun ortasını kesip saksıyı içine geçirerek dekoratif bir saksılık elde edebilirsiniz.

Eski Topları Değerlendirme Fikirleri

 

Oyuncak Figürden Kek Standı Yapımı

Şimdi her yerde yüzlerce modeli olan kek ve kurabiye standlarına daha önce görülmemiş bir modeli eklemeye ne dersiniz? Bu dinazor figürü gibi plastikten hayvan figürü alarak kafa kısmını düzgün bir şekilde kesin. Ortasını deldiğiniz bir tabak, tepsi ya da tahtayı figürün boynunun üstüne yapıştırdıktan sonra kestiğiniz kafa parçasını da tabağın ortasına yapıştırın. Yaptığınız tasarımın tamamını düz renkte boyayın.

Oyuncak Figürden Kek Standı Yapımı

 

Eski Toplardan Bahçe Dekoru Yapımı

 
Çocuklarınızın eski toplarını aşağıdaki gibi boyayarak bahçenize renk katacak bahçe dekor ürünlerine dönüştürmeniz mümkün. Yaratıcılığınızı konuşturarak birbirinden farklı hayvanlar yapabilirsiniz.

Eski Toplardan Bahçe Dekoru Yapımı

 

Oyuncak Figürlerle Abajur Yenileme

Sıkıldığınız bir abajurunuza görselde gördüğünüz gibi, eski oyuncak figürleri dilediğiniz konsepti oluşturarak yapıştırın. Ardından tamamını düz renge boyayın. Dilerseniz çocuk odalarında kullanabileceğiniz bu farklı tasarım herkesin dikkatini çekecek!

Oyuncak Figürlerle Abajur Yenileme

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir