İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bonbon Şekeri Örgü Modeli İle Bebek Yeleği Yapımı

Şiş işi örgülerde sıradaki modelimiz bonbon şekeri örgü modeli ile bebek yeleği yapımı. Çok minnoş görünen bebek yelekleri yapma vakti.

Geçmişte benzer bir modeli Bon Bon Şekeri Örgü Bebek Hırkası Yapımı yazımızı paylaştık. Bu modelde ise bonbon şekeri örgü modelinin yeleğe uyarlanışını paylaştık. Bebek yeleklerine daha çok yakışan bonbon şekeri örgü modelinin nasıl yapıldığını bu yazımızda öğreneceksiniz.

Bonbon Şekeri Örgü Bebek Yeleği

Bebek yelekleri örerken model bulmakta zorlananlar için şimdiye kadar onlarca örgü tekniğini paylaştık. Yeleklerde kullanılması için kimi zaman tığ işi kimi zamanda şiş işi ile yapılan bebek yeleklerinin yapılışlarına yer verdik. Her paylaştığımız model de çok beğenildi. Şimdi sırada bonbon şekeri örgü modeli ile yapılan yelek modelinde

Bonbon Şekeri Örgü
Bonbon Şekeri Örgü

Bonbon şekeri örgü yelek yapılışı için Nako Lüks Minnoş ip kullanılmıştır. 1 taneden fazla yün ip kullanılıyor. Şiş olarak ise 3,5 numara normal ve misinalı şiş kullanılmıştır. Yeleği örmeye 55 ilmek atarak başlanıyor. Bu videoda bonbon şekeri örgü modeli ile örülen bebek yeleğinin detaylı ayrıntıları bulunmaktadır.

Bonbon Şekeri Bebek Yeleği
Bonbon Şekeri Bebek Yeleği

Bonbon Şekeri Örgü Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

2 Yorum

  1. yeter yeter 29 Kasım 2017

    elisileriniz çok guzel

  2. selda selda 5 Mart 2018

    Örnek çok güzel. Anlatma şekliniz çok anlaşılır. Yeni yeleğim bu örnek olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir