İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çeyizlik Tığ İşi Patik Modeli Anlatımlı Yapılışı

Çeyizlik çok güzel tığ işi patik modelini sizler için seçtik ve anlatımlı yapılışını ekledik. Bu modeli kolaylıkla yapabileceğinize inanıyorum. Bu harika modeli dilediğiniz renklerde de yapabilirsiniz. Ben görselde ve videoda olduğu gibi yeşil rengini tercih etmenizi öneririm. Ayşe Varol anlatımıyla bu patiği kolayca yapabilirsiniz. Bu anlatımlı videoyu aşağıya ekledim, sizlere yardımcı olabilir. Şimdi dilerseniz bu muhteşem modele bir bakalım.

Çok Muhteşem Tığ İşi Patik Modeli ve Anlatımlı Yapılışı

blankTamamını tığ ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece taban yerinde dikiş var ve bunun yapılışını aşağıdaki videonun sonundan öğrenebilirsiniz. Bu taban ayağı hiç rahatsız etmeyecektir. Gül detayı da örgüden yapılıyor. Bilek kısmını da boncuklarla süsledik. Bu detayları zevkinize göre sizler değiştirebilirsiniz. Gerekli malzemeler: çetiklik ip (istediğiniz renk ve ipi seçebilirsiniz), 3 numara 1.70 mm tığ (elinizin ayarına göre tığ seçimi yapabilirsiniz. Haydi hanımlar o halde başlayalım! Kolay gelsin!

blank

İlk önce 24 zincirimizi çekiyoruz. 3 tane fazladan çekin. O fazladan çektiğiniz 3 tane trabzan sayısı olacak. 4. zincirin içerisine ilk trabzanı oluşturun. Zincir ile beraber toplamda 2 tane trabzan olacak. 24 tane toplamda ikili trabzanı oluşturup başa kadar gelin. İlk kısmını bu şekilde yapın ve geri kalan kısmını da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. İzlerken bu tığ işi patik modelini kolaylıkla yapacağınıza eminim.

 Kolay Yapabileceğiniz Çok Şık Tığ İşi Patik Modeli ve Videolu Anlatımlı Yapılışı

 

Kaynak: Ayşe Varol (YOUTUBE)

Bu oldukça güzel tığ işi patik modeli mutlaka sizin de ilginizi çekmiştir ve benim gibi yapmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Şimdiden hepimize kolay gelsin diyelim ve başlayalım değerli hanımlar!

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir