İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kum Boncuklu Tığ İşi Mor Renk Zincir Oyası Modeli ve Yapılışı

Sevgili hanımlar sıradaki oya modelimiz tığla yapılan kum boncuklu zincir oyası yapımı. Zincir oyaları her zaman çok beğenilmişti. Tığ oyası ile yapılan kum boncuklu zincir oyasınıda beğeneceksiniz. Anlatımlı tığ oyası modelleri videoları ile oyaların yapılışları daha kolay.

Tığ oyası eğitim videolarımıza Derya hanımın yeni oyası ile devam ediyoruz. Oya modelinin adı kum boncuklu zincir oyası. Özellikle sitemizde paylaştığımız zincir oyaları çok ilgi görüyor. Bundan yola çıkarak da bu örneği paylaşma gereği duydum. Havlu kenarları için boncuklu oya yapılabilir. Yazma kenarı için de yine boncuklu oyalar yapılabilir.

Oyalar gün geçtikçe yeni modeller ile karşımıza çıkıyor. Boncuklu oyalar, tığ oyaları ve iğne oyaları en çok yapılan modellerindendir. Bizde oya yapmayı öğrenmek isteyen bayanlar için eğitici oya videoları  paylaşıyoruz. Videolu oya modelleri ile oyanın yapımı detaylı bir şekilde gösterilip anlatılmaktadır. Videoyu çekenler yaptıkları tığ oyalarını ayrıntılı bir şekilde gösteriyor.

Boncuklu Yazma Oyaları sayfasında paylaştığımız onlarca tığ oyalarının yazma kenarlarına uygulanmış hali paylaşılmıştı. Bir çok yorum geldi oyaların yapılışları ile ilgili. Bu yorumları dikkate alarak en çok beğenilenlerin anlatımlarına yer vermeye karar verdik. Eğer diğer anlatımlı oya videoları istiyorsanız oya modelleri kategorisindeki örneklere bakabilirsiniz.

Kum Boncuklu Zincir Oyası

Yakında çeyiz hazırlığına başlayacaksanız size bir önerimiz var. Eğer el işinden anlıyorsanız sitemizi biraz gezerseniz anlatımlı yazmalar, tülbentler, havlular bulabilirsiniz. Anlatımları ile beraber oyaların nasıl yapıldıklarını öğrendikten sonra sizde çeyizlikler hazırlayabilirsiniz.

Tığ İşi Kum Boncuklu Zincir Oyası Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir