İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eşarp Organizeri Yapımı

Eğer eşarp sayınız fazla ve dolaplarınıza sığmıyorsa bu eşarplar için eşarp organizeri yapımı konusunu incelemelisiniz!

Sık sık eşarp kullanan moda severlerdenseniz, mutlaka bir eşarp düzenleyiciye ihtiyacınız vardır. Ancak alışveriş merkezlerinden gereksiz pahada satılan eşarp düzenleyicilerini almayı da gözünüze bir türlü kestiremiyorsunuz. O zaman neden kendi ellerinizle şık tasarımda bir düzenleyici yapmıyorsunuz? Odanızdaki mobilyalara uygun kendi zevkinizi yansıtacak bir eşarp düzenleyiciyi hazırlamak çok da zor değil. Bunun için sadece bir saatinizi ayırmanız yeterli. Makalemizde sizin için hazırladığımız tüm aşamaları yapın ve dolabınıza yığdığınız eşarplarınızı düzenleyicinize asın.

Malzemeler:

Duş perdesi halkaları

Kıyafet askısı

Yün ip

Tutkal

 

Yapılışı:

  • İhtiyacınız olan ilk malzeme duş perdesi halkalarıdır. Resimde gördüğünüz gibi bu halkalar biraz orta boyda olmalıdır. Bu halkaları askınızın alt kısmına ilk satırda 5 halka, ikinci satırda 4 halka ve üçüncü satırda 3 halka olacak şekilde yerleştirin. İstediğiniz göre aşağı doğru ek satırlar da ekleyebilirsiniz.

Eşarp Düzenleyici Yapımı 1

  • Öncelikle ilk satırdaki 5 halkayı askının alt bölümüne tek tek klipsleyin. Ardından alt satırdaki 4 halkayı üst satırda kalan ikişer halkanın içinden geçirerek klipsleyin. Aynı şekilde üçüncü satırda da klipsleme işleminizi tamamlayın. Böylece birbirine geçmiş halkalar elde etmiş olacaksınız.

Eşarp Düzenleyici Yapımı 2

  • Rengini kendinize uygun şekilde seçmiş olduğunuz bir yün ipi alın ve askınızın en tepedeki uç kısmına ipin ucunu bir tutkal yardımı ile yapıştırın. Ardından ipi yuvarlak yaparak sıkı bir şekilde askıya dolamaya başlayın. Bu şekilde tüm askınızı sarana kadar dolamaya devam edin. Nihayet bittiği noktada ipin ucunu keserek tutkalla yapıştırmayı unutmayın. İsterseniz daha sağlam olması için sadece uçlara değil tüm askılığa yapıştırıcı sürerek dolama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eşarp Düzenleyici Yapımı 3

  • Ortaya çıkan sonuç resimdeki gibi olmalıdır. Ancak yapıştırıcınızın iyice kuruması için yaklaşık 15 dakika beklemeyi ihmal etmeyin.

Eşarp Düzenleyici Yapımı 4

  • Artık eşarp düzenleyicinize rengarenk eşarplarınızı asabilirsiniz. Güle güle kullanın…

Eşarp Düzenleyici Yapımı 5

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir