İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski Tişörtleri Değerlendirmenin 4 Mükemmel Yöntemi

Giymediğiniz eksi tişörtleri değerlendirerek mükemmel şeyler yapabilirsiniz. Sizlere ışık tutacak 4 tane tişörtleri değerlendirme projesi paylaştık.

Eminiz ki birçoğunuz eski tişörtlerinizden yer bezi veya toz bezi yapmışsınızdır. Ancak eskimiş ve artık giymediğiniz tişörtlerinizden yapabileceğiniz tek şey temizlik bezi değildir. Eğer yaratıcı zekânızı çalıştırırsanız ve el becerinizi döktürürseniz, eski tişörtlerinizden pek çok yeni ürün ve eşya elde edebilirsiniz. Eski tişörtleri değerlendirme fikirleri içinde en yaratıcı ve en kullanışlı olanları sizin için derledik.

Eski Tişörtlerden Boyunluk Yapımı

Eski tişörtleri değerlendirme fikirleri içinde sizin için birinci sırada bir boyunluk yapımı anlatacağız. Tişörtünüzün kol ve yaka kısımlarını keserek geriye kalan dikdörtgenin dip kısmından ince şeritler kesin. Ardından kestiğiniz bu şeritlere düğümler atın. Attığınız düğümleri ikişer ikişer alarak tekrar düğümleyin. Tişörtünüzün rengine ve desenlerine göre son derece çık bir boyunluk ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Boyunluk Yapımı Eski Tişörtlerden Şal Yapımı

İkinci eski tişört değerlendirme fikri bir şal olarak karşımıza çıkıyor. Üstteki örnekte olduğu gibi tişörtünüzün kol ve yaka kısımlarını keserek bir dikdörtgen elde edin. Dikdörtgenin bir kenarından keserek tek katlı uzun bir kumaş ortaya çıkarın. Kumaşı birkaç defa içe doğu katlayarak sağ ve sol kenarlarından kesikler atın. Kumaşınızı açtığınızda ortasında delikleri olan ve üstünüzde denediğinizde çok şık duran bir şal elde etmiş oldunuz. Tebrikler!

Eski Tişörtlerden Şal Yapımı

Eski Tişörtlerden Atkı Yapımı

Diğer bir eski tişört değerlendirme fikrimiz kışa yaklaşan serin havalarda kullanabileceğiniz bir şal yapımı. Tişörtünüzün dikdörtgen olan alt tarafındaki bölümünden resimdeki gibi ince uzun şeritler kesin. Bu şeritleri dört parmağınızın etrafında dolayarak yuvarlaklar elde edin. Elde ettiğiniz bu yuvarlakların her birini yine tişörtünüzden kestiğiniz küçük parçalarla birbirine bağlayın. Kullandığınız renklere ve desenlere göre gerçekten çok eğlenceli ve dikkat çekici bir atkı oluşturabilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Atkı Yapımı

Eski Tişörtlerden Püsküllü Toz Bezi Yapımı

Eski tişörtlerden toz bezi yapma fikrinden kurtulamayanlardan mısınız? O zaman size basitçe keserek kullandığınız bir toz bezi yerine, püsküllü profesyonel bir temizlik bezi yapma fikrini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Eski tişörtünüzden kestiğiniz ince şeritleri, yine tişörtünüzü kesip dolayarak oluşturduğunuz bir ip ile tam ortasından bağlayın ve ipin iki tarafını yukarı doğru kaldırarak püsküllerin aşağı sarkmasını sağlayın. Son olarak rahat silebilmeniz için, geri kalan ipinizi püskülünüzün dip kısmına dolayarak bağlayın ve sabitleyin.

Eski Tişörtlerden Toz Bezi Yapımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir