İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haroşa Örgü Bebek Yeleği Yapılışı

Kolay bebek yeleği yapılışı haroşa örgü modeli ile yapılır. Kolay ve basit bir model ile yelek örmek istiyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz.

Roba bittikten sonra 42 ör 100 kes 75 ör 100 kes 42 ör ve arka sıraya dönün. Arkada 42 ör 6 ilmek artır 75 ör 6 ilmek artır önüden bir ilmek örün ve dönün. Ön örülmüyor yani. Öne gelince koltuk altına artırdığınız 6 ilmeği haroşa örün ki kırılmasın diğer ilmekleri düz örerek devam edin. Artırdığınız 6 ilmekten sonra bir ilmek önden alın ve dönün. Ön örülmeyecek. Arkada ilmekleri gördüğünüz gibi örün. Bu defa artırdığınız 6 ilmeği örün yanında aldığınız bir ilmekle önden bir ilmeği birlikte örün yani kesin ve dönün. Kapşon yapımından veya patik yapısındaki gibi. Önden giderken aynı şekilde önden bir ilmekle arkanın son ilmeği kesilip dönülecek.

Arkaya gelince bütün ilmekler düz örülecek öne ters düşecek yani. Dönünce iki ilmek düz dola 1 haroşa dola sonunda üç ilmek kalana kadar düz dola 1 haroşa dola 1 düz ve son ilmekler önden bir ilmeği kes ve dön. Bu şekilde önde sadece haroşa ilmekleri yani lastik kalana kadar kesilecek

Haroşa Örgü Bebek Yeleği Aşamaları

 

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Bir yorum

  1. Sermin 18 Şubat 2018

    Ellerinize sağlık çok güzel olmuş..videolu tarif varmı acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir