İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İncili Örgü Kız Çocuk Yeleği Yapılışı

İncili örgü kız çocuk bebek yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Kız çocuklarına inci süslemeli yelek yapmak istiyorsanız bu model tam size göredir.

Yeleğimiz yapıldıktan sonra inciler en son yapılır. Arkası düz olarak örülen bir yelektir. Sadece ön kısımlarına model uygulanmıştır. Yakası daha sonradan örülerek geçirilmiştir.

Yeleğin ölçülerinin eni 32 cm, 33 cm ise boyu gelmektedir. 3.5 numara şiş kullanılarak yapılmıştır. Orta kalınlıkla bebe ipi ile yapılmıştır. Arka kısmına 80 ilmek başlanır. 5 diş haroşa yapılıp daha sonra üzerine düz örgü olarak devam edilir. 19 cm ördükten sonra 12 ilmek haroşa her iki taraftan yapılır.

Ön parçaya ise 2 adet yaprak örgüsü yapılır daha sonra üzerine inci döşeme işlemi yapılır. Yaka en son örülür ve dantel ile süslenir. Yelek örneği 1- 1,5 yaş içindir. Çok güzel bir çocuk yeleği yapılışı modelini sizlerle paylaştık. Detaylı anlatımı ise video ile yayınladık. Şerifenin Örgü Dünyası kanalından almış olduğumuz bu çocuk yeleğinin tüm detayları aşağıda paylaştığımız videoda yer almaktadır.

blank

Paylaştığımız 26 dakikalık videoda yeleğin yapılışının tüm detayları paylaşılmıştır. Hadi sizde malzemelerinizi hazırlan ve kız çocuklarına bu örgü yeleği yapmaya koyulun.

blank

Örgü Kız Çocuk Yeleği Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir