İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kapşonlu Bebek Yeleği Yapımı Hakkında Bilgiler

Geçen günlerde paylaştığımız ve sayfa takipçilerimizin en çok beğendiği gönderilerden olan kapşonlu bebek yelekleri yapımı hakkında bazı bilgiler.

Arkadaşlar bu bilgiler bazı yapan arkadaşların yorumlarıdır. Bu yorumları ben yapmadım Bebek yeleğini yapan arkadaşların kendi yorumlarıdır.

Üç katlı iple yapılıyormuş.Örneğin biraz üç kat yeşil ile yapılıp,ipin bir katı koparılıp pembe bağlanıyor. Bir miktar bu iki(2 yeşil+1pembe) renkle çalıştıktan sonra,yeşilin bir katı daha koparılıp ,yine pembe(2 pembe+1 yeşil) bağlanır. Bir süre iki pembe+bir yeşille yaptıktan sonra, yeşil koparılıp tamamen üç kat pembe ile devam edilir. Arkadaşlar bulabildiğim bilgi bu kadar.

Pembe kapşonlu bebek yeleği

Ya iki türlü de yapılıyor. Yakadan başlanıp ama ilmeklerin ucu boşa çıkacak şekilde, yani tığ ile zincir çekip ondan ilmek alarak yakadan başlanıyor. Normal hırka örer gibi aşağı doğru iniliyor. Sonra kollar da bitince bu zincir çekip ilmek çıkardığımız yerin zincirlerini kesip ilmekleri boşa çıkarıyoruz. Ordan ilmekleri tekrar şişe takıp yukarı doğru kapüşonu örüyoruz. Ben bir tane yaptım ama ipim bittiğinden kapüşon yapamadım normal yaka yaptım ve bitirdim.

Kapşonlu renkli bebek yeleği

Kapşonlu erkek bebek yeleği

 

2 Yorum

  1. Ayperi 18 Aralık 2017

    Sizin yaptığınız nasıl oldu, fotoğraf paylaşabilirmisiniz

  2. Dilek 25 Nisan 2018

    Sayilarını vermediniz onuda anlayırmısınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir