İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kartondan Roket Yapımı

Kartondan roket nasıl yapılır? Merak eden çocuklar için kartondan roket yapımı paylaştık. Evde kolay anlatımlara göz atarak roket yapabilirsiniz.

Çocuklar her şeyimiz ve onları mutlu etmek, yüzlerini biraz olsun güldürmek bize neşe kaynağı oluyor. Çocuklarınızın yüzünde bir gülümseme görmekten ve onlarla ilgili eğlenceli etkinlikler yapmaktan keyif alıyorsanız, makalemizde bahsettiğimiz roket gemi tasarımı sizler için bir numaralı “kendin yap” projesidir.

Birkaç karton parçası ve kâğıt havlu rulosu ile onlara çok güzel bir roket yapabilirsiniz. Hatta çocuklarınızın kendi başına bile kolayca yapabileceği bu kartondan roket yapımı, onların el becerilerini de geliştirebilecekleri bir etkinlik olabilir. Roketlerini süslemek için renk seçimlerini onlara bırakabilir ve tutkal ile yapıştırma işlerini onlara yaptırabilirsiniz. Böylece istedikleri gibi özgürce kendi roket gemilerini yapabilirler.

Haydi, çocuğunuzu alın ve işekoyulun!

Malzemeler:

Beyaz karton tüp (veya kağıt havlu rulosu)

Köpük fırça

Simler

Renkli eş işi kağıtları

Bant, tutkal, makas

Kartondan Roket Yapımı 3

Kartondan Roket Yapılışı:

El işi kâğıtlarından küçük yıldızlar kesin.

Farklı renklerdeki simleri bir kapta tutkal ile karıştırarak köpük fırça yardımı ile rulonun üzerine sürün ve kurumaya bırakın.

Kartondan Roket Yapımı 4

Kestiğiniz yıldız şeklindeki kağıtları da tutkal yardımı ile simlediğiniz ruloların üzerine yapıştırın.

Kartondan Roket Yapımı 5

El işi kağıtlarından kestiğiniz parçalar ile üçgen şeklinde huniler yapıp kenarlarını tutkal ile birleştirdikten sonra, ruloların tepelerine yine tutkal yardımı ile geçirerek tutturun.

Kartondan Roket Yapımı 6

Diğer bir el işi kağıdını rulo yapın ve buruşturarak rulonun arka boşluğundan içeriye bir kısmı dışarıda kalacak şekilde sokun. Dışarıda kalan kısmını ise biraz buruşturup bırakın.

Kartondan Roket Yapımı 8

Kartondan Roket Yapımı 9

Kartondan Roket Yapımı 1

Kartondan Roket Yapımı 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir