İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kat Kat Bebek Patiği Yapımı

Kat kat bebek patiği yapımı ile her kat için ayrı renk örgü ipi kullanarak rengarenk bir patik yapabilirsiniz. Bebek patiği nasıl yapılır?

Bebek patiği yapacaklara kat kat patik modelinin yapım aşamaları. Normalde bu örnekte her katta ayrı bir renk kullanılsa patik daha güzel görünecek. Aşağıdaki turuncu patikte olduğu gibi. Anlatımda ise sadece yeşil renk kullanılmıştır. Siz kendi sevdiğiniz renkleri kullanın.

Kolay bebek patiği yapılışı arayanlar için şiş ile yapılan patik örneği;

Kat Kat Bebek Patiği

Kat Kat Patik

Kat Kat Patik Yapılışı

 • Şişe 10 ilmek atıp kat kat bebek patiği yapımına başlıyoruz. Toplamı 18 diş (36 sıra) haraşo olacak şekilde örüyoruz. Ördüğümüz patiğin tabanını oluşturacak.
 • Sonrasında yukarıdaki resimlerdeki gibi kenarlardan ilmek çıkarılıyor. Kısa olan kenarlardan 10, uzun olan kenarlardan ise 18 ilmek çıkarılacak. 10 + 18 + 10 + 18 = 56. Yani toplamda 56 ilmek çıkarmış olacaksınız.
 • Örgünün tüm etrafını, yani çıkarılmış 56 ilmeği önce dört sıra ters, dört sıra düz, sonra tekrar dört sıra ters, dört sıra düz, son olarak da dört sıra ters örüyoruz.
 • Patiğin burun kısmına iki yandan 8 tane ilmek kesiliyor. Kesme işlemi bittikten sonra geriye 40 ilmek kalacak.
 • 40 tane ilmeği dönüp 3 tur düz örgü örülecek.
 • 4. sıra dönülürken ajur (delik) oluşturmak için : iki ilmek düz ör – ipi şişe bir kez dola (Yani bir artırma yap) – iki ilmeği birlikte alarak düz ör (Yani bir eksilt) sıra boyunca bu şekilde örülecek.
 • 22 sıra düz örgü örüp sonra ilmekler tek seferde kesip kapatılacak..
 • İpimizden zincir çekerek veya büküp kordon yaparak deliklerden geçiriyoruz.

Bir yorum

 1. Mini Bum 29 Eylül 2017

  Bebeklerimizden aldığımız ilham ile onların ayaklarına göre şekillenen patiklerimizle birlikte şimdi yeni bir nesli koşturmak adına çalışmaya ve üretmeye, geleceğimiz olan bebeklerimiz için devam ediyoruz. Tamamen el yapımı olan patiklerimiz bebeklerimize sağlık ve konforu bir arada sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir