İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kelebekli Örgü Bebek Yeleği Modeli Yapılışı

Kelebekli örgü modeli ile bebek yelekleri modelinin yapılışı. Leyla Gün arkadaşımızın yapımını bizlerle paylaşmış olduğu kelebekli örgü modelinin yapılışına yer veriyoruz. Bebek yeleklerine çok yakışan bu örgü modelinin yapımı hakkında detaylı bilgi içeren videoyu paylaştık.

Leyla hanımın paylaşmış olduğu kelebekli örgü bebek yeleği modeli yapılışı binlerce beğeni alıp paylaşıldı. Modeli çok beğenen hanımlar nasıl yapıldığını yorumlar yazarak bildirdiler. Arkadaşımızda sağolsun nasıl yapıldığını içeren bir videoyu paylaşmış. Bizler de elisihobiler.com olarak kendisinden izin alarak hem örgü modelinin anlatımının yer aldığı videoyu hemde resimlerini burada paylaşıyoruz. Lütfen kaynak belirtmeden videoyu ve resimleri alıp sitenize eklemeyiniz.

Kelebekli şiş örgü modeli bir şiş işi örgü tekniğidir. Yapan arkadaşımızda torununa yelek örmek için bu örgüye başlamış. Kısa zaman içerisinde bitirdiği zaman yeleğin tam halinide inşallah buradan paylaşacağız.

Kendisinden örgünün yapılışı hakkında biraz bilgi vermesini istedik. Sağolsun bizi kırmayıp modelin yapımından biraz bahsetti. Zaten detaylara videoda yer verdiği için çok fazla da açıklamaya gerek yok.

Leyla arkadaşımızın yelek hakkında bizlere verdiği bilgiler;

Yeleğimizin iki önü 45 arkası 95 ilmek olmak üzere başlanıyor . 7 sıra haroşa ördükten sonra kelebeği koymaya başlıyoruz . 6 beyaz çizgi olana kadar örüyoruz . Sonra videodaki gibi kelebeğimizi oluşturuyoruz . Kelebek 7 ilmekten oluşuyor . Kelebekler arası 2 ilmek . Kelebeği birleştirirken 3 ilmek örüp ortadaki dördüncü ilmekte kelebeğin ortasını yapıyoruz .

Kelebekli Örgü Bebek Yeleği Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir