İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kısa Kol Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

Yine çok güzel bir model olan kısa kol erkek bebek yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Erkek bebeklere yelek model arıyorsanız bu modeli deneyebilirsiniz.

Bebeklere örgü yelekler yapmak isteyenler için sitemizde bir çok anlatımlı model paylaştık paylaşmaya da devam ediyoruz. Siz minikler için onlara el işi yelekler yapabilin diye biz bir çok modelin anlatımını sitemizde paylaşıyoruz.

Örgü yapmaya yeni başlayanlar için bebek yelekleri sayfamızda anlatımlı yeleklere yer veriyoruz. Detaylı anlatımlarla paylaştığımız yelekleri yaparken hiç zorlanmayacaksınız. Resimli ve yazılı anlatım olduğu için modeller net ve anlaşılır bir şekilde paylaşılmıştır.

Kısa Kol Erkek Bebek Yeleği 

 

blank

İpim:himalaya bebe lüks şişim:dört numara yaş:bir yaşa göre öreceğiz
bu model kol evinden başlanarak örülüyor.. Şişe 48 ilmek atılır..ilk sırada Yirmi ilmek örülür bir dolanır iki ilmek örülür bir dolanır dört ilmek örülür bir dolanır iki ilmek örülür bir dolanır yirmi ilmek örülür.. İkinci sırada sadece iki ajur arası ters örülür diğer ilmekler düz örülür.

blank

Fotoğrafta görüldüğü gibi kol oyuntusu oluştu.. 15 sıra haroşa ördüm.. Ve tek kenardan 15 ilmek kestim. Yakayı kesmiş oluyoruz bu şekilde.. Ve örmeye devam ediyoruz..

blank

Yakayı 15 ilmek kestikten sonra sekiz sıra haroşa daha örüyoruz… Yeleğimiz iki parçadan oluşuyor zaten. İlk parçasını bitirmiş oluyoruz.. Yalnız kesmiyorum.. Bu şekilde şişde ilmekleri bekletiyorum ikinci parça tamamlandıktan sonra birleştireceğiz.. Ben ikinci parçaya başladım.. Yakanın kesileceği yere kadar ikinci parça da ilk parçanın aynısı gibi örülür.

blank

Yeleğimizin ikinci parçasınıda ördüm arkadaşlar.. İki parça aynı sadece yakayı keserken ilk parçayı hangi taraftan kesmişsek ikinci parçayı diğer yönde kesiyoruz.. Şimdi sıra birleştirmeye geldi. Fotoğrafta görüldüğü gibi yaka kestiğimiz yerlerden değil diğer taraftan 44 ilmek kesiyoruz.. Ben keserken iki örgüyü birleştirip kesiyorum.. Yada 44 ilmek kesip dikerek birleştirebilirsininizde.

blank

iki parçayı sırtından birleştirdim arkadaşlar.. Şimdi model ortaya çıkmaya başladı.. Yaka kestiğimiz yerlerden yani ön kapaklar için otuz ilmek her iki taraftan başka şişe geçirerek ayırdım.. (bu ilmekler kenar patı örülürken lazım olacaklar o yüzden kesmiyorum) kalan ilmekleri de tek bir şişde topladım.. Şimdi yeleğimizin boyunu biraz uzatacağız.

blank

iki parçayı birleştirdikten sonra on sıra daha haroşa örüyoruz. Yeleğimizin boyu tamamlanmış oluyor.. Sonra kenarlarda beklettiğim ilmekleri de misinama takıyorum.. Etek ucundaki ilmekler ve kenarlarda beklettiğim ilmekler arasında boşluk oluşuyor.. Her iki tarafta oluşan bu boşluklara on ar ilmek atıyorum.. Boşlukları attığım bu ilmeklerle dolduruyorum.. Şuan bütün ilmekler misinamda.. Şimdi kenar patını öreceğim.. Kenar patı dört sıra haroşadan oluşuyor.. Ben kenar patını örerken açık renk kullanacağım… Dileyen aynı rengide kullanabilir.

blank

Arkadaşlar yeleğimizin kenar kısmına dört sıra açık renk iple kenar patını ördüm.. Yeleğimizin sol ön kapak kısmının patını örerken sekiz ilmek ara ile üç tane ilik açtım. Yakayı takıp örücem şimdi.. Yakaya da tek ilik açıyoruz.. Toplam dört ilik açmış olacağız.. Şimdi omuzları dikip yakayı örücem. Bu arada papyonum ve düğmelerimi de hazırladım.. Hadi bakalım bitiriyoruz..

blank

Ve yeleğin bitmiş hali.

model naz_orgu_evi sayfasına aittir.

Bir yorum

  1. gülseren 4 Ocak 2018

    merhaba. video olarak paylaşırsanız daha çok ilgi görecektir. ben hiç örgü bilmediğim için anlatımdan çok anlamadım. ama video olsa daha açıklayıcı olur diye düşünüyorum 😉

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir