İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kız Çocuğu Elbise ve Bolerosu Yapımı

Kız çocuklar için örgü elbise ve bolerosu yapımı. 2-4 yaşındaki kız çocukları için örgü ile elbise ve elbise bolerosu örebilirsiniz. Yazlık çocuk örgülerini şişle örebilirsiniz.

Bir kaç renk örgü ipi ve şişleri ile elbise boleroları örebilirsiniz. Minik çocuklarımıza yapacağımız örgü elbiseler onlara güzellik katacaklar. Bahar ve yaz aylarında kullanabilecekleri elbiselerden siz de örmek ister misiniz? Gerçi örgüden yapılan elbiseleri kışın da kullanabilirler.

Örgü Elbise Bolerosu
Örgü Elbise Bolerosu

Çocuk elbiseleri örmek isteyenler için Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı ve Kız Bebek Elbisesi Yapılışı ile ilgili iki paylaşım yapmıştık. Bu örneği öğrendikten sonra onlara da bakabilirsiniz.

Örgü Kız Çocuk eLBİSESİ
Örgü Kız Çocuk eLBİSESİ

Sevil Örgü kanalında ayrıntılı olarak paylaşılan bolero yapımı için 4 numara şiş kullanılmıştır. Ayrıca 4 farklı ip kullanılmıştır. Siz isterseniz 5 tane de kullanabilirsiniz.

Örgü elbisenin yapımı 11 ilmek başlanıp 12 ilmek katları şeklinde örülüyor. Tabi bizim buradan söylememizle çok fazla birşey anlamanızı beklemiyoruz. Detaylı bilgiyi öğrenmek için videoyu izlemeniz şart. Hemde 2 tane video bulunuyor. Videoların uzunluğu ise ortalama 2 saat. 1 saat bir tane video sürüyor, 1 saat diğer video sürüyor. Uzunca boş vakit gerekli bu örgüyü örebilmek için. Önümüz kış boş vaktiniz de olur diye düşünüyorum.

Dilimli Örgü Elbisesi

Nazan Belge hanımın yapmış olduğu örgüyü gördükten sonra bu örneği paylaşma gereği duydum. Örgü çok cici bir görünüme sahip. Bakalım sizin bu model hakkında düşünceleriniz neler.

Kız Çocuğu Elbise ve Bolerosu Yapılışı Videoları

VİDEO 1

VİDEO 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir