İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kolay Patik Yapımı Aşamaları

Kolay patik yapımı isteyenlere yapılış aşamaları bulunan Türkçe video. Patik yapılışı yazımızda çok güzel bir örneğin anlatımına yer verdik.

Eskiden hanımların örgü işi ile ne kadar çok uğraştığını bilirsiniz. Şimdilerde de bir çok arkadaşımız örgüye yönelmiş durumda. Hemde eskisi gibi öyle yaşlı kadınlar da değil. Genç kadınlar da başlamış örgü örmeye. Eskilerden daha fazla örgü yapılırdı tabiki de. Şimdilerde bayanlarında rahatlıkla iş bulu çalışmalarından dolayı örgüye ayıracak vakitleri pek bulunmuyor. Fakat ev hanımı olan veya boş vakitlerinde birşeylerle uğraşmak isteyenlerde örgüye yöneliyor.

Patikler yapılırken bir çok teknik kullanılarak yapılır. Çünkü çeşit çeşit patik modeli bulunmaktadır. Sandalet patik, babet patik, tunus işi patik, desenli ve motifli patik gibi onlarca patik çeşidi bulunuyor. Tabi bu patikler mevsimlere göre de farklılık gösteriyor. Örneğin Tunus işi patikler genellikle kış aylarında yapılırken, sandalet patikler ise yaz aylarında yapılıp kullanılabiliyor. Her bayan ayrıca kendi zevkine göre patik örmek istiyor. Bundan dolayı da birinin beğenmiş olduğu patiği başka biri beğenmeyebiliyor.

Patik modelleri açısından çeşitli örnekler bulunuyor. Farklı motif ve desenlerde yapıla patikler kış aylarının soğuk günlerinde yerlere çıplay ayaklarla basmamak için kullanılıyor. Ayrıca bu patikler kışın dondurucu soğuklarında bile ayakları sıcak tutmaya yarıyor. Bebekler için, bayanlar için ve hatta erkekler için de örgü patikler yapılıyor. Erkek patik giyer mi demeyin. Kışın dondurucu soğuklarında ayaklarını sıcacık tutmak isteyen akıllı erkekler giyer tabiki de. Ayakları yere basıp yerdeki soğu tüm vücudunda hissetmektense patik giyip sıcacık kalmak daha mantıklı geliyor.

Patik yapılışında bazen tığ bazende şiş tercih edilmektedir. Kimi bayan tığ işi patikler yaparken kimi bayan da şiş işi patikler yapıyor. İkisiyle de yapılan harika örnekler var. Şimdi paylaştığımız kolay patik yapılışı modeli iki şiş kullanılarak yapılıyor. Kalın patik ipi ile yapılan modelin yapım aşamalarını anlamanız için videolu olarak yayınladık. Anlatımlı video Denizin El İşi Günlüğü adlı kanala aittir. En ince ayrıntısına kadar yapılışını anlattığı için kendisine el işi hobiler olarak teşekkür ederiz.

Kolay Patik Yapım Aşamaları
Kolay Patik Yapım Aşamaları

Bayan patik modelleri ve yapılışları için sitemizi ara ara ziyaret etmenizi öneriyoruz. Çünkü arayıpta bulamayacağınız patik yapılışları sitemizde yayınlanıyor. Özellikle kış aylarında örgüye yöneldiğimiz için örgüye daha çok ağırlık veriyoruz. Yayınlayacağımız anlatımlı örgüleri kaçırmamak için sitemizi unutmayın.

Kolay Patik Yapımı
Kolay Patik Yapımı

Kolay Patik Yapılışı Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir