İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kolayca Yapabileceğiniz 7 Etkileyici Kupa Tasarımı

Kupalar, bazen koleksiyoncuların en sevdiği parçalar olurken, bazen de hediye verilmesi gerektiğinde güzel birer hediye olabiliyorlar. Özellikle hediye olarak satın alınan kupalar genellikle sade, düz ya da tek tip desenlerle üretilmiş kupalar olur. Ancak biz bu makalemizde size nasıl muhteşem tasarımlara sahip hediyelik kupalar yapabileceğinizi göstereceğiz. Çok basit tekniklerle ve kolayca bulunabilen malzemelerle yapabileceğiniz bu tasarımlar gerçekten çok estetik ve dikkat çekici görüntüler ortaya çıkarmanızı sağlayacak. Şimdi evinizde yapabileceğiniz 7 etkileyici kupa tasarımına bir göz atalım.

Pati İzli Kupa Tasarımı

Sadece birkaç dakika içerisinde yapabileceğiniz bu kupa tasarımında, pati şeklinde satılan bir yapıştırıcıyı satın alarak bardağın üzerine yapıştırmanız yeterli.

Pati İzli Kupa Tasarımı

 

Altın Kalpli Kupa Tasarımı

Bir metalik altın rengi boya alarak kupanızın üzerinde bir kalp şekli çizip içini boyayabilirsiniz. Kalp yerine istediğiniz herhangi bir şekli çizmeniz de mümkün.

Altın Kalpli Kupa Tasarımı

 

Canavarlı Kupa Tasarımı

İnternetten bulduğunuz sevimli bir canavar resminin çıktısını aldıktan sonra, o resme bakarak aynısını kupanın üzerine dikkatli bir şekilde çizebilirsiniz. Bu iş tamamen sizin elinizin maharetine kalmış!

Canavarlı Kupa Tasarımı

 

Monogram ile Kupa Tasarımı

İsminizin veya hediye edeceğiniz kişinin isminin baş harfini kupa üzerine estetik bir şekilde yazabilirsiniz. Seçtiğiniz harfin çıktısını alarak onu kupanın üzerine yapıştırın ve boya kalemi ile harfin çevresine küçük noktalar işaretleyin. Ardından yapıştırdığınız kağıdı çıkarın ve işaretlediğiniz yerlerden harfi şekillendirin. İşte bu kadar!

Monogram ile Kupa Tasarımı

 

Suluboya ile Kupa Tasarımı

İstediğiniz renkteki ojelerden bir miktar karıştırın ve su dolu bir kap içerisine bu ojeleri boşaltın. Ardından kupanızı içine daldırıp çıkarın ve kurumaya bırakın.

Suluboya ile Kupa Tasarımı

 

Çizgili Kupa Tasarımı

Çizgi şeklindeki yapıştırıcıları aynı aralıklarla kupanızın üzerine yapıştırın ve aralarında kalan kısımları istediğiniz renge boyayın. Kuruduktan sonra yapışkanları çıkarın.

Çizgili Kupa Tasarımı

 

Kara Tahta Kupa Tasarımı

Kara tahta görüntüsü vermek için özel boyasını kullanarak bardağın orta kısmını boyayıp kuruttuktan sonra üzerine istediğiniz mesajı yazabilirsiniz.

Kara Tahta Kupa Tasarımı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir