İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kozalaklardan Kapı Süsü Yapımı

Sonbahar mevsimine yaklaştığımız bugünlerde,  kozalaklardan yapabileceğimiz bir “kendin yap” projesi kozalaktan kapı süsü yapımı!

Topladığınız küçük boy çam kozalakları ile kendinize mükemmel organiklikte bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bir köpük çelenk üzerine yerleştireceğiniz çam kozalaklar o kadar otantik bir görünümde olacak ki, sonbaharda sararan yapraklar ile mükemmel bir uyum sağlayacak. Dileyenler bu kozalaklı çelengi kapı süsü olarak kullanmak yerine ayna süsü, giriş süsü veya bahçe süsü olarak da kullanmayı düşünebilirler. Evinin her alanını süslemek için can atanlar için bu kendin yap projesinin birebir olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda sizler için bu güzel kapı süsünü nasıl yapacağınızı ayrıntılı anlatımı ve görselleri ile birlikte paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Malzemeler:

Küçük boy çam kozalakları

Köpük çelenk

Köpük fırça

Altın rengi boya

Silikon tabancası ve silikon çubukları

5 cm genişliğinde kırmızı kurdele

Makas

Çivi

Kozalaktan Kapı Süsü 1

Yapılışı:

Köpük fırça yardımı ile önce kozalakların üzerine biraz altın rengi boya serpiştirdikten sonra, köpük çelenginizi de tamamen altın rengine boyayın. Kozalakları yapıştırdığınızda arada kalan boşluklardan çelengin rengi görüneceği için düzgün boyamanız önemlidir.

Kozalaktan Kapı Süsü 2

Bir kozalağı alın ve alt tarafına silikon tabancası yardımı ile 1-2 damla silikon damlatın. Silikonun dağılmaması için çok bekletmemenizde fayda var.

Kozalaktan Kapı Süsü 3

Ardından kozalağı çelengin üzerine koyup bastırarak birkaç saniye o şekilde bekleyin. Bu işlemi diğer tüm kozalaklar için yapın ve kozalakları birbirine en yakın olacak şekilde yerleştirin.

Kozalaktan Kapı Süsü 4

Çelengin kapıya dayanacak tarafının düz kalması önemlidir. O nedenle arka kısma kozalaklardan yapıştırmanıza gerek yok.

Kozalaktan Kapı Süsü 5

Olabildiğince sıkı bir şekilde yapıştırdığınız kozalakların ardından süsü asabilmeniz için çelengin tepesinden kurdeleyi geçirip bırakın.

Kozalaktan Kapı Süsü 6

Artık kapı süsünüzü kurdelenin uç kısmından kapınızda bulunan çiviye fiyonk şeklinde bağlayarak kullanabilirsiniz.

Kozalaktan Kapı Süsü 7

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir