İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kruvaze bebek yeleği yapılışı

Örgü bebek yelekleri anlatımlarına kruvaze bebek yeleği yapılışı ile devam ediyoruz. Kruvaze bebek yeleğinin yapılış aşamalarını paylaştık.

SAĞ ÖN: 71 ilmek etek ucundan başlanır. 10 sıra; 2 sıra ters, 2 sıra düz, 2 sıra ters 2 sıra düz, 2 sıra ters örülür. 11. sırada; 7 ilmek ön pat için düz örülür. 27 ilmek düz takip eden 2 ilmek düz örer gibi ikisi birlikte örmeden sağ şişe geçirilir. 1 ilmek düz örülür, örmeden geçirdiğimiz iki ilmek, ördüğümü ilmeğin üzerinden geçirilir. 2 ilmek eksilmiş olur. 34 ilmek düz örülür. Arka sıralar hep ters, yaka kenarındaki7 ilmeklik pat gelişine göre ters veya düz olarak değiştirilerek örülür. Bu şekilde her ön yüzde ortada eksiltilerek örülür. Şişimizde 3 ilmek kalınca kol tarafından 17 ilmek 6 sıra; 2 sıra ters, 2 sıra düz, 2 sıra ters örülür. Kol için kenardan 10 ilmek kesilir. Örgüye 7 ilmek kol bordürü (2sıra ters örgü 2 sıra düz örgü olarak örülüyor.) 7 ilmek düz 7 ilmek yaka bordürü, yeni 21 ilmek olarak devam edilir. Kol kesiminden 40 sıra sonra omuz ilmekleri 1 defada kesilerek bitirilir.

SOL ÖN: Diğer önün simetriği olarak başlanır. Etek ucunun 6. sırasında sol taraftan 4 ilmek içerden 1 ilik açılır. Diğer ön gibi örülür. Eksiltmenin 17 sırasında eksiltme ilmeğinin 3 ilmek solundan ikinci ilik açılır. Diğer ön gibi devam edilerek bitirilir.

ARKA: 71 ilmek başlanır. Ön etek ucu bordürü örülür düz örgüye geçilir. Ön yan kısma ölçülerek kola geldiğinde iki yandan 12 ilmek kol altı bordürü yapılır. 6 sıra olunca iki yandan 5 ilmek kesilir. Geri kalan ilmekler enseye kadar örülür. Kol kesiminden 30 sıra sonra 7 ilmek kol bordürü, 7 ilmek düz, 33 ilmek yaka bordürü için ters örgü , 7 ilmek düz , 7 ilmek kol bordürü örülür. 6. sıra örüldükten sonra 7 ilmek kol bordürü, 7 ilmek düz, 7 ilmek yaka bordürü örülür. Ortadaki 19 ilmek yaka için kesilir. Omuza kalan 21 ilmek 4’er sıra sıra örülerek bitirilir. Omuzlar ve yan dikişler dikilir. Önler üst üste kapanarak ilik yerlerinin karşılarına gelecek şekilde düğmeler dikilir. zerrinkubankaya instagram sayfasına aittir.

blank

blank

Bir yorum

  1. Ilkay 7 Aralık 2017

    Bu kesme işlemi herzaman 2li mi kesilecek yukarıya kadar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir