İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Küçük Bey Yeleği Yapılışı

Yine muhteşem bir model olan küçük bey yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Miniklere örgü yelek yapmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Küçük Bey Yeleği Yapılışı

ÖN: Ön parça yandan başlanır. 80 ilmek atılarak 3 ilmek ters örgü 1 ilmek düz örgü olarak 18 sıra örülür. Arka sıralar görüldüğü gibi örülür. 19. sırada düz ilmekler iki kez örülerek arttırma işlemi yapılır. Bundan sonraki sıralar 2 ilmek ters, 2 ilmek düz olarak devam eder. Bu şekilde 18 sıra olunca örgümüze haroşa örgü olarak devam ederken düz ilmekler çift alınarak örülür. Artan ilmekler eksilmiş olur. İlmek sayımız yine 80’e ulaşır. 4 diş haroşa sırası olunca ilmekler kesilerek bitirilir.

Aynı parçadan bir tane daha örülür. En son haroşa bölümünde 2. haroşa sırasında ilik için kenardan 35 ilmek örülür. 1 ilmekli 1 ilik açılır, 12 ilmek örülür ikinci ilik açılır. Haroşa örülerek devam edilir.

ARKA: 60 ilmek başlanır. 28 diş haroşa sırası örülür. İki yandna kol evri için 5’er ilmek kesilir. 24 sıra daha haroşa sırası örülerek bitirilir.

Arka parçasının kol alt kısmına ön parçasının başlama sırası olan kısım üst üste getirilerek dikilir. Omuzlar kenar kısmından üst üste getirilerek dikilir. Omuzlar kenar kısmından üst üste getirilerek 7 cm olarak dikilir. Yaka için diğer kenar dışa kıvrılır, üzerine köşeye düğme dikilere bedene tutturulur.

Model zerrinkubankaya‘a aittir.

blank

blank

 

Bir yorum

  1. Emine Kuru Biber 21 Eylül 2017

    Süper bir model hem güzel hem çok kullanışlı ayrıca kolay

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir