İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lastikli Bebek Yeleği Yapımı Detaylı Anlatım

Minik örgülerimize lastikli bebek yeleği yapımıyla devam etmekteyiz. Kolay bebek yeleği modelleri arasından seçtiğimiz pembe yelek. Çok şeker örgüler sayfasında detaylı anlatımı yapılan yeleğin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla yelek için bebek yelekleri kategorisine de göz atabilirsiniz.

Lastikli Bebek Yeleği Yapılışı

blank

1-71 ilmek ile başlıyoruz. 6 sıra haroşa örüyoruz.

2- Her iki kenarda da 7 ilmek haroşa örerek, ortada kalan 61 ilmeği düz örüyoruz.

3- Kenar harpşa 32 ilmek olana kadar devam ediyoruz.

blank

Haroşa kenar 32 sıra olunca 7 ilmek yine aynı haroşa örüyoruz. Ortadaki 61 ilmeğin ilkini ters ile başlayıp, bir ters bir düz haroşa kenara kadar lastik örgü yapıyoruz. Lastik örgü bölümündeki haroşa kenar 14 sıra olana kadar örüyoruz. Omu bölümünde 7 ilmek haroşa 1 ilmek ters 1 ilmek düz tekrar 1 ilmek ters örüp 10 ilmek kalana kadar haroşa örüyoruz. Kenara gelince diğer kenardaki işlemi uyguluyoruz.

blank

4 sıra haroşa örüp omuz bölümünden 17 ilmek ayırıp 41 ilmeği sıkı bir şekilde kesiyoruz. Yaka bölümünün geniş durmaması için. 41 ilmek kestikten sonra 7 ilmek haroşa örüyoruz. Omuz bölümü 6 haroşa sırası örüp şişimize 24 ilmek atıyoruz. 4 sıra haroşa örüp lastik bölümün kenar haroşa sırası 14 olana kadar örüyoruz. Düz bölümünde her iki kenarda 7 ilmek haroşa orta bölüm düz devam ediyoruz. Kenar 32 sıra olana kadar örüyoruz. Tüm ilmeği 6 sıra haroşa örüp bitiriyoruz.

blank

Sağ parçada diğer taraftaki uygulamaların aynısını yapıyoruz. Burdaki tek farklılık 4 sıra haroşadan sonra ön bölümdeki 3 ilmeği örüp şişimize bir ilmek alarak bir ilmek kesiyoruz. İliği açmış oluyoruz ve sırayı tamamlıyoruz. Devamında her 7 haroşa sırasında iki ilik daha açıp toplamda 3 ilik olacak ve örgünün devamını örüp tamamlıyoruz.

blank

blank

Bir yorum

  1. Emine Kuru Biber 3 Ocak 2018

    Çok güzel olmuş ellerinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir