İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Modern Kapı Süsü Yapımı

Karton el işi kâğıtlarıyla hem modern hem de şık görünümlü bir kapı süsü nasıl yapılır? Malzeme olarak karton kâğıdın kullanıldığını duyunca muhtemelen basit bir süs görünümü ortaya çıktığını düşünmüşsünüzdür. Ancak bu makalede yapımını anlatacağımız kapı süsü, gerçekten çağa uygun modern görünüme sahip bir süs olacak. Buna emin olabilirsiniz. Bir saatten daha az bir sürede hazırlayabileceğiniz bu kapı süsünü çocuklarınızla birlikte bir faaliyet olarak bile yapmanız mümkün. Böylece onlar da güzel bir deneyim kazanmış olurlar.

Malzemeler:

Karton veya mukavva kâğıtlar

Tutkal veya yapıştırıcı

Kurdele

İp

Yapılışı:

1.Karton kâğıtlarınızı önünüze alın ve uzunlukları farklı olacak şekilde şeritler kesmeye başlayın. Burada dikkat etmeniz gereken şey, kestiğiniz şeritlerin boyları farklı olabilir, ancak kalınlıkları eşit olmalıdır. Ardından kestiğiniz şeritlerin her birini uçlarından birleştirerek birer daire haline getirin ve tutkal ile yapıştırın. Yapıştırma işlemini yaparken tutkalı küçük noktalar halinde sıkın ve dışarı taşmamasına dikkat edin.

Modern Kapı Süsü Yapımı 1

2.Bir masanın üzerinde, hazırladığınız küçük halkalardan büyük bir halka oluşturun. Büyüklü küçüklü hazırladığınız bu halkaları kendi göz zevkinize göre yerleştirin. Eğer zorlanıyorsanız resimdeki dizaynın aynısını da uygulayabilirsiniz.

Modern Kapı Süsü Yapımı 2

3.Hazırladığınız bu şekli bozmayacak şekilde her bir halkayı birleşme yerlerinden birbirine tutkalla yapıştırın. Tutkal kullanırken yine dışarı taşmamasına özen verin. Ardından tamamen kuruduğundan emin olana kadar bekletin.

Modern Kapı Süsü Yapımı 3

4.Şimdi sıra geldi hazırladığınız bu çelengi kapınıza asmanızı sağlayacak askılık kısmına. Bunun için Bir kurdele alın ve yuvarlak şeklinde kesip bağladığınız bir ipi uç kısmından kurdelenin iç kısmına tutkalla tutturun. Ardından iple birleştirdiğiniz bu kurdeleyi çelenginizin tepe kısmına aynı şekilde tutkalla yapıştırın.

Modern Kapı Süsü Yapımı 4

5.İşte bu kadar basit! Kapı süsünüz artık hazır.

Modern Kapı Süsü Yapımı 5

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir