İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nutella ile Dondurma Yapımı Tarifi

Çok sevilen nutella ile dondurma yapımı tarifini yayınladık. Yazın gelmesiyle dondurma sezonu başlıyor ve sizlerde kendi dondurmanızı kendiniz yapın!

En çok sevilen çikolata markalarından olan nutella ile dondurma yapımını sizler için bu yazımızda yayınladık. Evcilik tv kanalında yayınlanan nutella ile dondurma yapımı tarifini sitemize ekledik. Sizlerde yaz gelmeden bu tarifi öğrenip evde kendi dondurmanızı kendiniz yapabilirsiniz. Ayrıca bu yapmış olduğunuz dondurmayı da çocuklarınız çok sevecek.

Kendi yapmış olduğunuz dondurma hem sağlıklı olacak hemde daha tasarruflu olacaktır. Nutella ve süt karışımı ile harika tadda bir dondurma yapabilirsiniz. Şimdi gelelim nutella ile dondurma yapılışı için gerekli malzemelere.

Malzemeler

  1. Nutella
  2. Süt
  3. Karıştırmak için bardak
  4. Karışımı dondurmak için de dondurma kalıbı

Öncelikle nutellayı açıp bardağın içine 2 kaşık nutella ekliyoruz. Daha sonra bardağın yarısından biraz az süt koyuyoruz. Sonrasında bu ikisini karıştırıyoruz. Sıvı hale geldikten sonra dondurma kalbının içine döküyorsunuz. Dondurma sap kısmını da yerleştirdikten sonra buzluğa atıyorsunuz. Dondurucudan çıkarıp bir kaç dakika beklettikten sonra harika lezzetli bir dondurma elde edeceksiniz.

Nutella Dondurma Yapımı

Nutella ile Dondurma Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir