İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Converse Patik Örnekleri

Tığ işi örgü ile yapılan converse patik örnekleri arasından seçmiş olduğumuz en güzel 20 adet patik modelini sitemizde yayınladık.

Az çok örgü örmeyi bilen herkes patik kendisine ya da aile yakını bebeklerine patik örmeyi denemiştir. Bilinen desenli, hayvan figürlü, çiçekli ve motifli patikler hepimizin malumu. Geçenlerde bir arkadaş toplantısında adidas ve convers patik modelleri olduğu ve oldukça da rağbet gördüğü gibi bir sohbet oldu. Bu sözü geçen patik modellerini oldukça merak ederek hemen araştırmaya başladım ve gördüm ki gerçekten de denildiği kadar ilgi görmektelermiş.

Dünyaca ünlü spor giyim markalarının nerde ise birebir aynı görünümünde spor ayakkabı formunda patikler, özelikle çocuklar ve gençler için çok sevimli. Alışıldık patik modellerinde oldukça farklı görünse de örmesi görüldüğü kadar zor değil. Biraz dikkat ve detay ile çok şık bir spor ayakkabı görünümlü patik örülebilir.

Converse Patik Örnekleri

Anlatımlı Tığ İşi Converse Patik Yapımı

Geçmişte hiç örgü yapmamışlar ve hiç patik örmemiş olanların bile kolaylıkla yapabileceği sıralı ve detaylı anlatımı ile converse patik örnekleri çeşitlerinden birini anlatacağım. Çocuk boyu olacak bu patik model için Nako marka bebe yünü ve 0 numara tığ gerekli.

1 yaşındaki bir bebeğin ortalama ayak numarası olan 20 numara için 20 tane zincir çekerek örmeye başlıyoruz. Zincirimizin etrafına tırabzan dönerek artırmalı olarak tüm taban bölümünü bu şekilde tamamlıyoruz. Atik tabanı ve üst bölümündeki ara yükseltiyi yapmak üzere 3 adet zincir çekerek artırma ya da eksiltme olmaksızın istediğimiz yükseltiye göre 2 ya da 3 sıra yaparak taban arasını yapıyoruz. Çukur halini almış olan patiğimizin üst ön bölümü için; 7 ilmek tırabzan yaparak ayakkabı önü şeklini alıncaya kadar yaklaşık 3 sıra eksiltmeli olarak gidiyoruz. Bu bölümü tamamladıktan sonra ayrı bir renk ile tığ işi converse patik modelimizin dil kısmını yapmaya geçiyoruz. Patiğimizin ön kısmının bir ucundan diğer ucuna 6-7 sıra tırabzan geçiyoruz. Patiğin ön üst ve dil bölümünün birleştiği noktadan diğer uca gelinceye kadar bir sıra zincir çekiyoruz. Yan ve arka bölmeleri oluşturacak bu bölüme istediğimiz bilek yükseltisine gelinceye kadar eksiltmeli tırabzan yaparak yaklaşık beş sıra sonra bitiriyoruz. Bu bölümde önemli olan uç kısımları bağcık delikleri bırakmaktır. Son olarak patiğin yan bölümlerine malum Converse amblemi olan yıldızları 3. Bir renk ile işliyoruz. Ve patiğimiz tamamlanmış oluyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir