İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü kız bebek yeleği yapılışı

Şiş ile örgü kız bebek yeleği yapılışı yazımızda çok güzel bir örneği paylaştık. Sizde kız bebekler için bu yeleklerden istiyorsanız örneği inceleyin.


Yine sizler için mükemmel bir örnek paylaştık. Minik kızlarınız için yelek yapmak isterseniz şirin mi şirin görünen bu pembe yelekten yapabilirsiniz. Şiş işine hakimseniz ve yelek arıyorsanız bu yelek modeli tamda size göre. İlmek atılarak yapılan bu güzel örneği sizlerde kız bebeklere yaparak onlara hediye edebilirsiniz. Ayrıca bu yelekleri yapıp satışından para kazanabilirsiniz. Facebook sayfa ve gruplarında örgü yapıp satan bir çok bayan bulunmaktadır. Eğer sizde satmak isterseniz Hobi Sayfası sayfamıza mesaj atarsanız sizlere yardımcı oluruz. 

Örgü kız bebek yeleği yapılışı 17

Kız Bebek Yeleği Yapılışı

3 ilmekle başlanıp kenarlardan birer ilmek arttırılarak büyütülüyor. İstenen genişlik olunca yine her iki taraftan eksiltilerek ilmekler bitene kadar devam ediliyor.Ortadaki yaprağa gelince;orta ilmek düz kalacak sekilde her iki tarafından arttırılarak istenilen genişlik olunca yine her iki tarafından eksiltilerek bitiriliyor.Çok basit bir model aslında. Bu şekilde 4 parça olunca birbirine eklenerek bir çicek oluşuyor. Büyüklüğü isteğinize kalmış.
Beyaz renkle 33 ilmekle başlıyoruz
önde 3 diş haroşamız olucak.
yaka da 5 diş haroşa roba bitene kadar sürekli örülecek.
her düz sıra örülürken en başa kadar örülecek yalnızca düz sıralarda,sağ tarafta 7 ilmeğimiz var beyaz
1 ilmeği kenar ilmek olarak sürekli işlem görmeden örülecek önündeki 6 ilmek ise 3’er ilmek şeklinde burulacak. Soldan sağa doğru ve her 6 düz sıra ördükten sonra buruyoruz.
Renkli ipimizle 2 diş haroşa örüyoruz bir sonraki 2 diş ise ilmek daha az olucak, her 2 sıra haroşa da 2 ilmek eksik öreceğiz, daha sonrada 2 şer ilmek artıracağız.
3 Sıra haroşa ördük.
1. Sıra:bu kenarda burgu yapmak için 7 ilmek ayırıyoruz. Kenarda 1 ilmek direk şişe alınacak burulmayacak, kalan 6 ilmek, 3’er ilmek burulacak. Burgumuz 3’er ilmekle olucak. 21 ilmek yeşil renkle düz ör (5 haroşa beyaz renkli ilmek sol şişimiz de alacak örmüyoruz, geri dön, 21 yeşille düz ör, 7 beyazla ters.
3.Sıra: 7 düz beyazla, 21 düz örüyoruz yeşil renkle, 5 ilmek beyazı örmeden dön geri, 21 düz yeşil, 7 ters
5.Sıra: beyaz renkle 33 ilmek düz ör, dön 5 düz, 28 ters.
7. Sıra: 1 kenar ilmek, 6 ilmeği bur beyazla, 19 düz ör yeşil renkle, dön(2 ilmek kaldı yeşilde) 7 ilmeği ellemeden dön, 19 düz ör, 7 ters.
9. Sıra: 7 düz beyazla, yeşille 19 düz, 7 ilmeği örmeden dön, 19 ters ör,
11. Sıra: beyazla 5 düz, 28 ters.
Bu şekilde 9 adet yeşil bandımız olucak her seferinde 2 ilmek eksilterek.
Daha büyük bir yelek örmek için ilmek sayısısını artırıp renkli sütunları da artıcaksınız.

Kız bebek yeleği yapılışı yukarıda yazılı olarak anlatıldı. Aşağıdaki resimler ile de resimli olarak anlatılmıştır.

Örgü Yelek Yapılışı Resimli Anlatım

2 Yorum

  1. bilge 3 Ocak 2017

    Bu yelekten örüp satmak istiyorum

  2. senem 1 Ocak 2018

    yelegin etek kismini nasil yaptiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir