İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Yılan Güle Dolandı Yelek Modeli Anlatımı

Çok çok eski yılların örgüsü olan yılan güle dolandı modeli ile yelekler yapabilirsiniz. Eskinin en çok yapılan örgü modelini buradan öğrenebilirsiniz.

1978 gibi yıllarda hatırlıyorum en çok örülen örgülerden biri yılan güle dolandı modeliydi. Bu model ile yelekler, şallar ve bebek örgüleri yapılıyordu. O zamanlarda bugünkü gibi çok fazla örgü teknikleri bilinmiyordu. Belli başlı en çok kullanılan teknikler vardı. Yılan güle dolandı örgü modelide bu tekniklerden bir tanesidi.

Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği

Bir arkadaşımızın bu teknik ile yaptığı bebek yeleğini resimde görebilirsiniz. Siz isterseniz bebek yeleği isterseniz de şal modelleri yapabilirsiniz. Nerede kullanacağınız tamamen size bağlı. Bunu örgülerde kullanmanız için öncelikle yapımını öğrenmeniz lazım. Yılan güle dolandı modelinin yapılışı da aşağıdaki videoda.

Yılan Güle Dolandı

Aşağıdaki model 23 ilmek ve katlarından oluşuyor. Ayrıca modelin aralarında su yolu örgü modeli de kullanılmıştır. Su yolu modelini inceleyebilirsiniz. Yılan güle dolandı modeli 3 sıra ajur ve her ajur 4 artırmadan oluşmaktadır. Daha ayrıntılı bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Yılan Güle Dolandı Örgü Modeli Anlatımı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir