İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pembe İşlemeli Çocuk Yeleği Yapılışı

Uzun süredir anlatımı beklenen pembe işlemeli çocuk yeleği yapılışı. Zekiye Alpay Dikici hanım merakla beklenen yelek modelinin açıklamasını paylaşmış.

Zekiye hanımın paylaşmış olduğu yelek hanım çok sevilmişti. Bir çok kişi anlatımını istemişti. Sağolsun detaylı anlatımını paylaşmış. Kullandığı malzemelerden tutunda yapımına kadar tüm detaylardan bahseden Zekiye hanıma el işi hobiler olarak teşekkür ediyoruz.

Malzemeler

Alize Hapy Baby
3 3.5 numara şiş

Yapılışı

50 ilmek başlanır. 7 ön pat, 6 düz, 1 ters 4 düz, 1 ters 11 düz, 1 ters 4 düz ( burgu ) 1 ters 14 düz 3 ters sırasında 1 haroşa sırası kurulacak. Kola kadar boyu 27 haroşa diş olacak. Kolda 6 ilmek birden kesilecek. 2 ilmekte gidip gelip kesilecek. Koldan yaka kesimine kadar 8 haroşa dişi olacak. Yakada 8 ilmek kesiliyor. 26 ilmek kalana kadar da gidip gelip kesiliyor. Toplam kol boyu 15 haroşa diş olacak.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

Örgü bebek yelekleri umarım hoşunuza gidiyordur. Şişle yapılan bebek yelekleri daha çok tutuyor gibi geldi bana. Çünkü ne zaman şiş işi bebek yelek yapılışı paylaşsam daha çok beğenilip paylaşılıyor. Bakalım pembe işlemeli bebek yeleğini ne kadar beğeneceksiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir