İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı

Pet şişelerini geri dönüştürmenin en iyi yollarından birisi de onları bir mobilyaya çevirmektir. Örneğin pet şişelerinden çok şık bir puf elde edebilirsiniz.Peki, nasıl olur da sıradan pet şişeleri ile bir mobilya yapılabilir? Bunun için birkaç malzemeye ve biraz zamana ihtiyacımız olacak. Ama sonunda muhteşem bir puf elde etmiş olacağız. Biraz yaratıcı zekâ, biraz sabır ve biraz el becerisi ile normalde çöpe atacağınız pet şişelerinden evinize veya iş yerinize mükemmel bir puf yapmanız mümkün.Tasarımı ise tamamen size kalmış. İstediğiniz her türlü tasarımı pufunuz üzerinde uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

Pet şişeleri

Bant

Köpük

Karton ya da kalın mukavva

İplik

Örgü şişi

Makas

Yapılışı:

  • Aynı boydaki biriktirdiğiniz tüm pet şişeleri bir yuvarlak halinde bir araya getirin ve etrafından sıkıca bantlayarak birbirlerine sabitlenmelerini sağlayın.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 1

  • Cetvel yardımıyla ölçüm yaparak hazırladığınız pet şişelerin alt ve üst kısımlarına uygun olacak şekilde iki adet yuvarlak karton kesin. Bu kestiğiniz iki kartonun birini pet şişelerin üst tarafına, diğerini ise şişelerin alt tarafına bant ile sabitleştirerek monteleyin.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 2

  • Köpüğünüzden iki adet levha kesin. Bu levhalar pet şişelerin etrafını saracak uzunlukta olmalı. Bu nedenle önce ölçünüzü alın ve sonrasında köpüğünüzü uygun yerden kesin. Aynı şekilde tepe kısma yerleştirebileceğiniz ölçüde bir yuvarlak kesin.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 3

  • Kestiğiniz bu köpükleri resimde gördüğünüz gibi yerleştirin, sarın ve iğne, iplik yardımıyla dikin.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 4

  • Hazırladığınız pufa önce bir astar kumaş geçirmelisiniz. Pufunuzu tamamen saracak bir kumaş parçasını kesim noktaları pufun en altına katlanacak şekilde sarın ve dışarı sarkmayacak şekilde alt bölümdeki kartona dikin. Şimdi sıra geldi pufun asıl görüntüsünü oluşturan kılıfını hazırlamaya. Bunun için pufunuzun ölçülerine uygun bir örgü yapıp geçirebilirsiniz. Veya hayal gücünüze göre desenli çarşaflar ve kumaşlar kullanarak da yapmanız mümkün.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 5

  • Artık pufunuz kullanıma hazır. İlk resimde gördüğünüz gibi son derece şık ve kullanışlı bir pufunuz oldu. Eğer dilerseniz ikinci resimdeki gibi farklı kumaş tasarımları da yapabilirsiniz.

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 6 Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 7

Diğer Pet Şişeden Puf Yapımı Örnekleri

Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 8 Pet Şişelerden Çok Şık Bir Puf Yapımı 9

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir