İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pipetleri Değerlendirme Fikirleri

Pipetleri değerlendirme projeleri birbirinden ilginç şeyler yapılabiliyor. Sizlerde pipetleri farklı projelerde değerlendirebilirsiniz.

1-Pipetten Papatya Yapımı

Pipetleri değerlendirerek farklı çiçek sepetleri elde etmeniz mümkün.

İhtiyacınız olan malzemeler minik bir kase ya da sepet,renkli pipetler,biraz yapıştırıcı ve köpük.Peki pipetleri nasıl değerlendireceğiz?Çok kolay!

Önce pipetleri uzunlamasına kesinve yatay olarak pipete minik kesikler atın.Burada dikkat etmeniz gereken kesiklerin çok derin olmaması.Kesin işleminizi bitirdikten sonra çiçeğinizin ortasını oluşturacak pipeti tam ortalamadan ikiye katlayın.Kesikler attığınız pipetin kesik olmayan tarafı aşağı gelecek şekilde katlamış olduğunuz pipetin etrafına sarın ve altk kısmını yapıştırın.Bu kadar basit.Yaprak yapmak için yeşil tonda kağıt ve ya yeşil plastik kullanabilirsiniz.Yapmış olduğunuz çiçekleri dilediğiniz gibi sepete yerleştirebilirsiniz.

Pipet değerlendirerek yaptığınız sepetleriniz evinizde enfes duracak!

Pipetten Çicek Yapımı 2

2-Pipetten Gül Yapımı

Pipetleri değerlendirmenin şüphesiz en şık hallerinden bir diğeri de gül yapmak.

Orta kısmını yine aynı şekilde pipeti ikiye kıvırarak oluşturuyorsunuz.Pipeti ortadan diklemesine kesiyoruz ve orta kısmın etrafına sarıyoruz.Gülünüzün ortası olmasın istiyorsanız pipetin uc kısmını kürdana yapıştırarak pipeti etrafında döndürmeniz yeterli olacaktır.Yapraklar için yine yeşil tonda kağıt ve plastik kullanabilirsiniz.

Sepetinize yerleştirdikten sonra biraz geri çekilin şahane buketinizin keyfini çıkarın.

Pipetle El İşi Çicek

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir