İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pirinç Taneli Haroşalı Burgulu Bebek Yeleği Yapımı

Pirinç taneleri, haroşa ve burgu örgü modeli kullanılarak yapılan bir bebek yeleği. 1 yaştan büyük 2, 2.5 yaş için yapabilirsiniz.

Şiş numarası 3 numara şiş kullanılıyor. İp olarak ise bebe yünü sarı renk kullanılıyor. Ön tarafın ilmek sayıları 44 ilmek ile başlanıyor. 14 harroşa yapılıyor. Sonra bir düz burgu koyulup diğer örnekler ise piriç örgü ile örülmüştür. Bitirdikten sonra ise yaka kesimi yapılmıştır.

Arkası ise 72 ilmek başlanıp 4 tane burgu örgü modeli koyuluyor. 26 tane pirim örgü yapılıp bir ters bir düz gidiliyor. Kol kesimine gelince 8 tane ilmek atıp diğer kol kesimine gelene kadar devam ediyoruz.

Sizler tabi sayılarını çoğaltarak da azaltarak da daha büyük ve küçüğünü de yapabilirsiniz. Beğenirsiniz beğenmezsiniz fikrimiz yok fakat beğenirseniz yorumlarınızı bekleriz.

Pirinç Taneli Örgü Bebek Yeleği

Aşağıda eklemiş olduğumuz videoda Sevda hanım pirinç örgü ve burgu örgü teknikleri kullanılarak yapılan bebek yeleğinin yapılışından bahsetmiş. Şiş işi ile yapılan diğer bebek yeleklerine ulaşabilirsiniz. Sevda hanım 44 ilmek atarak yeleğin yapımına başlamış. Videoyu açıp sizde 44 ilmek atıp 14 haroşa yaptıktan sonra pirinç örgü ve burgu örgüye geçeceksiniz.

Haroşalı Burgulu Bebek Yeleği Yapım Aşamaları

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir