İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ponponlu bebek patiği yapılışı

Bebek patikleri paylaşmaya ponponlu bebek patiği yapılışı ile devam ediyoruz. Sizlerde kısa sürede bu güzel patiği yapmak istiyorsanız örneği inceleyin!

Ponponlu bebek patiği yapılışı ile ilk bebek patik örneğini paylaşmış oluyoruz. Daha önce bebek patikleri kategorisinde patikler paylaştık fakat anlatımlı modele ilk defa yer veriyoruz. Bu patik modeli basit bir şekilde yapılmaktadır. Minik bebekler için ponponlu patik yapılışı için tığ ve ipinizi alıp sitemizdeki anlatıma göz atın. Tığ işi ile yapılan patik modelini umarım sizlerde beğenirsiniz ve bebekleriniz için yaparsınız. Aşağıdaki anlatımdan sonra resimli anlatım da yer alıyor.

Ponponlu Bebek Patiği Yapılışı

22 ilmek başlayıp 28 diş haroşa ördükten sonra 10 ilmeği kesip 12 ilmek bıraktım. Bu 12 ilmeği 3 sıra düz 3 sıra ters örerek 8 sıra düz 7 sıra ters örgü yapıp kesiyoruz. (ben bunu yeni doğan bebek için yaptım siz daha büyük yaparsanız sayıları çoğaltıp sıraları daha fazla yapabilirsiniz) sonra yukarda gösterdiğim gibi dikiyorsunuz. Alt ve üstü büzüp alt tarafı dikin üst tarafa da pon pon yapıyorsunuz… (Daha büyük yapmak istersen sayılarını çoğaltabilirsiniz…. ilk kesme işi gene 10 olacak o değişmeyecek.)

Patik Yapılışı Resimli Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir