İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Saç Örgüsü Modeli Kız Bebek Yeleği Yapılışı Anlatımlı

Saç örgüsü modeli ile yapılan kız bebek yeleği yapılışı anlatımıyla beraberiz. Bu şirin bebek yeleğinin yapılışını sizlerde öğrenmek ister misiniz?

Kullanılan Malzemeler

  • Bebe ipi
  • 3.5 /4 nolu şiş

62 ilmek atarak yeleği örmeye başlıyoruz. İlmekleri attıktan sonra 4 diş haroşa örüyoruz. 2 kenarda 7’şer ilmek haroşa ve aralar düz olacak şekilde 21 tane daha haroşa örmemiz gerekiyor. Yani yapacağımız 7 ilmek haroşa, 48 ilmek düz örgü ile yine 7 ilmek haroşa örmüş olacağız

Şimdi yaptıklarımızla 25 tane haroşamız tamamlanmış oluyor. Şimdi sırada saç örgülerini yapacağız. 7 haroşa kenarlar için, aralar  yine6 ilmek düz, 1 ilmek ters olacak şekilde 1 sıra ördükten sonra geri döneceğiz. Yani toplamda 7 haroşa, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz 7 haroşa yapmış olacağız. Örgüde geri döndüğümüzde haroşalar yine haroşa düzler ters tersler düz olacak şekilde öreceğiz. Şimdi sıra saç örgüsünde

Saç örgüsü modeli biliyorsanız zaten zorluk çekmeyeceksiniz. 4 diş haroşa arayla 5 defa saç örgüsü modelinden örülecek. Yani 4 diş haroşa sırası örerek tekrardan saç örgüsü yapıyoruz.

Saç Örgüsü Bebek Yeleği Arka Kısım

Yeleğin arka kısmını bitiriyoruz. Saç örgüleri motiflerimizi de bitiriyoruz. Kenarlar haroşa, aralar düz olacak şekilde örmemiz gerekiyor. 4 diş haroşa olacak şekilde örmeye devam ediyoruz. Daha sonra 7 ilmek haroşa, 6 ilmek düz, 36 ilmek haroşa, 6 ilmek düz, 7 ilmek haroşa örmemiz gerekiyor. 4 diş haroşa boyunda böyle örüp  yakayı kesiyoruz.

7 ilmek haroşa, 6 ilmek düz ve tekrar 7 ilmek haroşa daha örerek ense kısmını kesmeye başladık. 22 ilmek kesim yapmamız gerekiyor. Yani iki kenarda 7 haroşa, 6 düz, 7 haroşa ilmeğimiz kalacak şekilde örüyoruz. Kesimden sonra örgünün sol ön kısımı örmeye başlayacağız. 11 diş haroşa sırası boyunca 7 haroşa, 6 düz, 7 haroşa olacak şekilde örgümüze devam ediyoruz.

Bebek yeleğini örmeye sol taraftan devam ediyoruz.. 11 diş haroşa ördükten sonra 14 ilmek artırma yapmamız gerekiyor. 7 ilmek haroşa, 6 düz 1 ters, 6 düz 1 ters, 6 düz ve 7 haroşa olarak örmeye devam edeceğiz. 3 diş haroşa uzunluğunu kavuşunca yine saç örgüsü modelini öreceğiz. Yani yeleğimizin arkasında 7 saç örgü vardı, şimdi 3 saç örgüsüyle aynı işlemi yapacağız. Yine 4 diş haroşa arayla 5 sıra saç örgüsü örmemiz gerekiyor.

5 sıra saç örgü modelini örüp daha sonra 8 diş haroşa yapıp, kenarlar 7 ilmek haroşa, araları düz olacak şekilde örüyoruz. En son ise cep kısmını örüyoruz.

Saç Örgüsü Bebek Yeleği Modeli

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir