İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Selanik örgü bebek patiği yapılışı

Selanik örgü bebek patik yapılışı arayanlara güzel bir örnek paylaştık. Anlatımlı olarak paylaşmış olduğumuz bebek patiğinin tüm detayları sitemizde!

Selanik örgü tekniği ile yapılmış olan bebek patiğinin yapılışını sitemizde paylaşıyoruz. Yakın zamanda selanik örgünün de nasıl yapıldığını paylaşacağız. Bebek patiği yapmak istiyorsanız selanik örgü ile yapılan bu şirin patik örneğini tercih edebilirsiniz. Hep erkek hemde kız bebekler için minik patikler örerek onların sıcacık kalmalarını sağlayabilirsiniz. Selanik örgü yapmayı biliyorsanız bu patiği yapmanızı öneriyoruz. Bilmiyorsanız da yakın zamanda selanik örgü tekniğini sitemizde paylaştığımız zaman nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Selanik örgü dışında farklı model patikler örmek istiyorsanız bebek patikleri kategorisine göz atabilirsiniz. Yüzlerce bebek patiği ve yapılışı yer alıyor.

Selanik Örgü Bebek Patiği Yapımı

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 1

35 ilmekle başlıyoruz patiğimizi yapmaya 🙂 ilk sırayı örüp ikinci sırada çoğaltmalara başlayacağız , 1. İlmekten sonra 1 çoğaltma yapıyoruz 17. İlmekten sonra 1 çoğaltma 18. İlmekten sonra 1 çoğaltma ve 34.ilmekten sonra bir çoğaltma yapıyoruz ( bu arada haroşa örüyoruz belirteyim

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 2

5 sıra bu şekilde çoğaltma yaparak 5 diş haroşa örüyoruz . 

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 3

Yakın çekim resimlerde de kenarlar ve orta kısımlardaki çoğaltmaları resimledim sizlere

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 4

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 5

Çoğaltmalarınız bittikten sonra iki sıra düz örüyoruz.

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 6

İki sıra düz ördükten sonra 1 çoğaltma 1 eksiltme( kesme) 1 çoğaltma 1 eksiltme 1 çoğaltma şeklinde örüyoruz ve tekrar iki sıra düz örgü yapıyoruz ve alt resimdeki görüntüyü elde etmiş oluyoruz. Patik bittikten sonra bu kısmı dikip pıtırcık görüntüsü elde edeceğiz fakat diğer resimlerde bunu yapılmış olarak göreceksiniz, ben dayanamayıp erken diktimde 🙂 siz patik bitince dikersiniz 😉

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 7

Düz ördükten sınra bir sıra lastik öreceğiz ki Sonrasında yalancı selanik öreceğiz 5 sıra düz görünecek kadar . Bununda yapılışını size resimledim ayrıntılı şekilde arama motorlarında videolarda arayabilirsiniz bunun videosunu çekemedim malesef 🙁 

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 8

Selanik örmek için 1 sıra lastik örmüştük bir sonraki sıra da o lastiklerin ters olan kısımları aynı şekilde ters örülüyor hiç bir işlem yapmıyoruz.

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 9

Fakat düz örgüsünde normalde şişte olan ilmeği örmek yerine bir alt sırasında ördüğümüz düz ilmeği şişe alıp örüyoruz ve şişteki ilmeği serbest bırakıyoruz resimde de görünüyor biraz.

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 10

Bununla ilgili farklı açıdan bir resim daha çektim onu da paylaşayım sizlerle.

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 11

İşte göründüğü gibi bunu her sırada tekrarlıyoruz düz örgüler bir alt sırada ki ilmekle örülüp ters örgüler normal şişte ki ilmekle örülüyor ve 5 sıra düz örgü görünecek kada örülüyor 10 sıra kadar örülürse eğer 5 sıra düz örgü görünüyor 🙂 selanik örgümüz bittiğinde ise  şişimizde sanırım 55 civarı ilmek oluyor bunun 18 i sağa 18 sola ve ortada kalan 19 ilmeği ayarlıyoruz ortadaki 19 ilmeği 9 ilmeğe düşürerek eksiltiyoruz toplam şişte ki ilmekler 46 ya düşüyor iki diş  bu şekilde haroşa örüp üçüncü dişin ilk sırasında tam ordan 4 ilmeği daha ilmeğe düşüyoruz .

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 12

Ve arka sorasında kenarlarda 12 şer ilmek bırakarak orta kısmı kesiyoruz alt resimdeki gibi oluyor patiğimiz. 

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 13

Sonrasında 1 tarafından ben 16 ilmek çıkarttım duruma göre bunu 18 ilmekte yapabilirsiniz bant örüyoruz ( ilik açmayı unutmayın ;)) dört diş haroşa ile bantımızı örüp kesiyoruz ve diğer tarafta kalan ilmeklerimizi de örüp kesiyoruz .

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 14

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 15

Ve dikme işlemini tamamlayıp patiğimizi bitiriyoruz kolay gelsin 🙂 

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 16

Selanik örgü bebek patiği yapılışı 17

Selanik örgü erkek bebek yeleği yapılışı 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir