İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şiş İşi Kolay Bebek Patiği Tarifi

Bebek patiği yapmak isteyenlere şiş işi kolay bebek patiği tarifi. Yenidoğan bebekler için şiş işi ile çok güzel örgü patikler yapabilirsiniz.

Örgüye yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir modelin anlatımını sizlerle paylaşıyoruz. Bu bebek patik modeli şiş işi ile yapılmaktadır. 1 yaşına kadar bebeklerin giyebileceği bu patik modelinin sayılarını ve yapılış detaylarını paylaştık. Sizlerde patik yapacaksanız bu örneği tercih edebilirsiniz.

Örgücü bayanların en çok yaptıkları işler arasında olan bebek patikleri arasından en güzel olan modelleri daha önce sitemizde yayınlamıştık. her geçen gün yeni modellerin anlatımlarınıda paylaşmaya devam ediyoruz. Önceden paylaştığımız örneklere bebek patikleri kategorisinden ulaşabilirsiniz. Şimdi şiş işi kolay bebek patiği tarifine bir göz atalım. Patiğin yapılışı ve ayrıntıları aşağıda! Model mervenin_orgu_dunyasi sayfasından alınmıştır.

Kolay Bebek Patiği Tarifi

Kolay Bebek Patiği Tarifi 1

Hadi ipleriniz şişleriniz hazırsa başlayalım mı ?
Ben Himalaya Bebe lüks ve 3.5 no şiş kullandım . Sizler elinizdeki herhangi bir bebe ipini kullanabilirsiniz . Benim yaptığım sayılarla 1 yaşına kadar uygun bir patik olacak.
1* şişimize 41 ilmek atıyoruz ve bir sıra haroşa örüp ön yüze geliyoruz . Kenardaki 2 ilmeği örüp bir tane artırma yapıyoruz . 18 ilmek ör 1 artır 1 ilmek ör 1 artır 18 ilmek ör 1 artır 2 ilmek ör .böylece ilk sıramız bitti.
Arkada tüm ilmekleri haroşa örüyoruz. Ben artırma işlemini gizli artırma olarak yaptım isterseniz dolayarak da yapabilirsiniz .
Artırma işlemini hep ön yüzde yapıyoruz .
2*Şişimizde toplam 61 ilmek olduğunda yani toplam 6 sıra haroşa olduğunda örgünün ön yüzünde ikinci renk ipimizi takıyoruz ve 4 sıra düz örüyoruz . Arka yüzde yani 5. Sırada mavi ipi taktığımız yerdeki alttaki ilmekle beraber üsteki şişimizdeki ilmeği beraber örerek fitilli kısmı yapıyoruz . ( 3. Resimde gösterdiğim gibi)
Şimdilik bu kadar birazdan ikinci bölümü paylaşacağım . Malum ben işten yeni geldim . Ben işlerimi yaparken sizlerde bu bölümü yapabilirsiniz .

Kolay Bebek Patiği Tarifi 2

En son fitil bölümünü yapmıştık . Sıra geldi üst bölümünü yapmaya .
Örgünün ön bölümünde beyaz ipimizle hiç eksiltme yada artırma yapmadan 61 ilmek üzerinden 3 sıra haroşa örüyoruz ve ön tarafta şimdi eksiltmelere başlıyoruz . Burda şişimizdeki ilmek sayısını 20-21-20 olmak 3 e bölüyoruz. 20 ilmek ör 21 ve 22. ilmeği birlikte örerek kes 17 ilmek ör 2 ilmeği birlikte örerek kes ve yine 20 ilmek şeklinde sırayı tamamlıyoruz . Arka sırayı haroşa örerek öne geliyoruz . Yine 20 ilmek örüp iki ilmeği kesiyoruz 15 ilmek örüp iki ilmeği birlikte örerek kesiyoruz 20 ilmek örüyoruz. Kesmeleri bu şekilde hep ön tarafta ortadaki ilmekler bitinceye kadar yapıyoruz . En son kesmede ortada kalan 3 ilmeği birlikte kesiyoruz . Böylece kesme işlemi bitti. Şimdi şişimizde 41 ilmek kaldı .
Devamı birazdan.
Not: isteyen arkadaşlar patiği tek renk olarak örebilirler. Sayfada tek renk olarak yapılışını da görebilirsiniz .

Kolay Bebek Patiği Tarifi 3

Evet geldik son bölüme . Kesme işlemi bittikten sonra şişimizde 41 ilmek kalmıştı şimdi kenarda bir ilmek artırıyoruz ki ilmekler denk gelsin . 42 ilmek üzerinden 7-8 sıra bir ters bir düz örüyoruz . Mavi ipe sıra gelince ipimizi arka yüzde bağlıyoruz ki çizgili kısım altta kalsın. Önce 21 ilmeği 7 sıra örüp kesiyoruz sonra diğer 21 ilmeği mavi iple 7 sıra resimde görüldüğü gibi örüp kesiyoruz . En son olarak dikip bitiriyoruz .

Kolay Bebek Patiği Tarifi 4

Ben elimde olan ahşap düğmeleri kullanarak süsledim . Sizler de istediğiniz bir şekilde süsleyebilirsiniz .

3 Yorum

  1. Sherry 27 Nisan 2017

    Bunun videosu varmi

  2. bebis orgu vagonu 30 Ocak 2018

    Daha büyük bebekler için yapmak istesek sayılarını nasıl arttıracağız acaba bilgi verir misiniz?

  3. Régine. 4 Eylül 2018

    Bonjour. Je ne sais pas comment traduire le turque en français. je trouve vos petits chaussons adorables. Je serai vraiment très contente de pouvoir les faire. Pouvez vous me donner une astuce. Je vous remercie. Régine

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir