İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su Damlası Örgü Modeliyle Gelin Yeleği Yapılışı

Bugün sizlere şiş ile yapılan su damlası örgü modeli gelin yeleği yapılışını anlatacağız. Çeyizlik gelin yelekleri için uygun olan yeleğin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Gelin yelekleri yapan hanımların sayısı bu günlerde daha fazla. Sanırım önümüzdeki yaz aylarında düğün sayısı bir hayli fazla olacak. Evlenen kızlarımız için yelek örmek isteyen kişilerde şimdilerde paçayı sıvayıp örgü örmeye başladılar bile. Kolay ve Kibar İnci Tanesi Gelin Yeleği Yapılışı Sevda hanımın bu modelini takipçilerimiz çok beğenmişti. Su damlası örgü modeli yapılışı ile yapılan gelin yeleğine bakalım ne kadar ilgi gelecek.

Su Damlası Örgü Modeli Gelin Yeleği
Su Damlası Örgü Modeli Gelin Yeleği

Yelek modelleri kategorisinde onlarca gelin yelekleri bulabilirsiniz. Tığla ve şişle yapılan yeleklerden kolay ve daha çekici olanları paylaştık. Örgüye sıfırdan başlayanların da tecrübeli olan hanımların da yapabileceği yelek modelleriyle anlatımlarımıza devam edeceğiz. Su damlası örgü modeliyle yapılan gelin yeleği örgüsü hakkında detaylara aşağıda verdik. Tabi ki aşağıdaki bilgiler sabit bilgilerdir. Örgüyü tamamıyla öğrenmeniz için videoyu izlemeniz şart.

Su Damlası Örgü Modeli Gelin Yeleği Yapımı Video

3 numara şiş ve angora pudraya yakın ip kullanılmıştır. 38 40 beden için anlatılmıştır. Önler lastiğiyle beraber 86 ilmekten oluşuyor. Arka kısmı ise 130 ilmekten oluşuyor. İlmek sayılarını azaltıp çoğaltmak sizin elinizde. Kendi bedeninize göre ölçerek yaparsanız daha iyi olur. 1 örnek 5 ilmekten oluşuyor. Videoda ise 3 örnek ile anlatılmıştır. Örneğe arka yüzeyden başlıyoruz.

Bir yorum

  1. Naciye Tuncel 4 Ocak 2018

    Su damlası örgü modeliniz çok güzel.Yalnız etek ve ön bant lastik örgüsünü de verirseniz çok memnun olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir