İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek Parça Yapılan Burgulu Bebek Süveteri Tarifi

Tek parça olarak yapılan burgulu bebek süveteri yapılışı. 1 veya 2 yaş için uygun olan tek parçadan örülen, arkadan başlayıp ön taraftan bitirilen örgü süveterin yapımını paylaşıyoruz. Hobilerim ve ben blogunda paylaşılan bebek süveteri yapılışı kolay bir modeldir.

Malzemeler
Bravo Samba Bebe
4 no’lu şişl

Model arkadan başlayıp ön tarafta bitiriliyor.

YAPILIŞI
————

Süveteri örmeye 90 ilmek başlayıp sonrasında 5 diş haraşo örüyoruz. Ardından 6 ilmek haraşo örüyoruz. 78 ilmek düz,6 ilmek haraşo olacak şekilde 10 sıra yapıyoruz. Örgümüzü 24 ilmek haraşo 54 ilmek düz örgü olarak 10 sıra örüyoruz. Daha sonra 18 ilmek kes, 6 haraşo, 42 düz, 6 haraşo 18 ilmek kesip bu şekilde devam ediyoruz. Ardından 40 sıra örüyoruz. 6 diş haraşo, 6 düz örgü ,30 diş haraşo, 6 düz örgü,6 diş haraşo olarak 10 sıra örüyoruz. Sonrasında ise 6 diş haraşo, 6 düz örgü (burgulu örgü kısmını yapıyoruz), 6 diş haraşo örüp, 18 ilmek kesiyoruz, 6 düz örgü (burgulu kısım), 6 diş haraşo olarak örgüye devam ediyoruz.
İki yakayı ayrı ayrı örüyoruz. 40 sıra örüp sonrasında ise iki yakayı aynı şişte 5 diş haroşa örüyoruz. 6 diş haraşo, 24 düz örgü, 6 diş haraşo olacak şekilde 32 sıra örüyoruz.

En son ise bütün ilmekleri 5 diş haraşo örüp keserek bitiriyoruz.

Tek Parcadan Yapılan Bebek Süveteri
Tek Parcadan Yapılan Bebek Süveteri

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir