İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek Renk Başörtüsü İçin Farklı İğne Oyası Modelleri

Düz renkli yazmalara en güzel iğne oyası modelleri, yazmanın kendi renginin içinde bulunduğu motifler ile yapılır. Mesela, yazmanız beyaz ise iğne oyası motifinin içinde de beyaz olmalıdır. Aynı şekilde kırmızı, şekil veya mavi gibi güçlü, koyu renklerdeki yazmaların da kenarındaki oyalar bu ana rengin içinde bulunduğu iplerden işlenmelidir. Tek renk yazmaya iğne oyası modelleri, birbirinden farklı bir çok motiften oluşur ancak en sevilen motifler çiçek motifleridir. Bu çiçek motifleri mininal olabildiği gibi kocaman dikkat çekici de olabilir.

El işi ve örgü motiflerinde de modellerinde asıl olan hayal dünyasıdır. Hayal dünyanız ne kadar genişse o kadar yaratıcı şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. İğne oyası, örülmesi en zor ancak görünümü an şık el işi modellerinden biridir. En çok kullanıldığı yer ise tülbent kenarlarıdır. Düze renk tülbent iğne oyaları, özenle oluşturulmuş minimalist motiflerden oluşur. Asla modası geçmeyen, her genç kızın çeyizinde bulunan bu el işi modellerini isterseniz gündelik kullandığınız tülbentlere de yapabilirsiniz. Önemli olan burada renk seçimidir.

Düz yazma örnekleri içerisinde her renkten model bulmak mümkündür. Sadece beyaz ile krem gibi açık renkler çok yaygın değildir. Çünkü açık renk yazmalar hem kolay kirlenir hem de tek katlıyken içini gösterir. Bu sebeple de en çok kahverengi, mor, yeşil, kırmızı ve tonları ile pembe renk tonları tercih edilir. Tüm hepsinde siyah, yeşil ve kırmızı renk tonlarının kullanıldığı minik oyalar işlenebilir. Bu düz renkli tülbent oyaları sade olabilir, boncuklu ya da incili olabilir. İsterseniz içine ya da uç kısımlarına minik pullar da yerleştirebilirsiniz. Galerimizde birbirinden farklı ve çeşitli tek renk yazma için iğne oyası modelleri örneklerini bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir